Դերասան Ջորջ Քլունիի բարեգործական հիմնադրամը մեկ միլիոն դոլար է հատկացրել «Աղքատության իրավական պաշտպանության հարավային կենտրոն» իրավապաշտպան կազմակերպությանը (SPLC) ԱՄՆ-ում «ատելության խմբերի» դեմ պայքարի համար: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»-ն՝ վկայակոչելով կազմակերպության կայքը:
SPLC-ի կայքում նշված է, որ կազմակերպությունը զբաղվում է ծայրահեղական խմբերին, տոլերանտության կրթական ծրագրերին հետեւելով, ինչպես նաեւ իրավաբանական օգնություն է ցուցաբերում ռասիզմից տուժածներին:
«Մենք հպարտանում ենք ԱՄՆ-ում դաժան ծայրահեղականությունը կանխելու Southern Poverty Law Center-ի ջանքերին աջակցելու հնարավորությամբ: Այն, ինչ տեղի ունեցավ Շարլոթսվիլում եւ ինչ տեղի է ունենում ամբողջ երկրի համայնքներում, ատելությանը հավաքական դիմակայություն է պահանջում»,- նշված է Ջերջ Քլունիի եւ նրա կնոջ՝ Ամալ Քլունիի հայտարարության մեջ:
Նշվում է, որ դերասանի հիմնադրամը եւ SPLC-ն կմիավորվեն որպես գործընկերներ, սակայն կազմակերպությունների համատեղ աշխատանքի մանրամասների մասին ավելի ուշ կհայտնեն:

In the wake of the deadly violence at a white nationalist gathering in Charlottesville, Virginia, the Southern Poverty Law Center (SPLC) is partnering with the Clooney Foundation for Justice (CFJ) to increase the capacity of the SPLC to combat hate groups in the United States, website of CFJ reported.
Through the generous support of George & Amal Clooney, the initiative announced on Monday is made possible by a $1 million grant from the Clooney Foundation for Justice.
"We are proud to support the Southern Poverty Law Center in its efforts to prevent violent extremism in the United States. What happened in Charlottesville, and what is happening in communities across our country, demands our collective engagement to stand up to hate," said George and Amal Clooney.