Նախագահ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել նաեւ Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը:
«Պարո՛ն Նախագահ,
Հայաստանի Հանրապետության ազգային տոնի առթիվ, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ եւ ամբողջ հայ ժողովրդին՝ մաղթելով երջանկություն եւ առաջընթաց:
Այսօր Հայաստանը տոնում է իր անկախության 26-րդ տարեդարձը, եւ ես գիտակցում եմ այն ճանապարհը, հաճախ դժվար, որ անցել է հայ ժողովուրդը կայուն, ժողովրդավարական եւ բարգավաճ պետություն կառուցելու համար: Ես մաղթում եմ, որ գալիք տարիները թույլ տան ավելի խորացնել այս ճանապարհին ձեռք բերված արդյունքները:
Կցանկանայի Ձեզ վստահեցնել, որ Ֆրանսիան միշտ կլինի Հայաստանի կողքին ապագայի կարեւոր խնդիրները լուծելու գործում օգնելու համար: Այս առումով, ես հատկապես ուրախ եմ Հայաստանի եւ Եվրոպական միության միջեւ շրջանակային համաձայնագրի մոտալուտ ստորագրման համար, որը Ֆրանսիան կոչ էր անում:
Թույլ տվեք վերջապես հաստատել իմ հանձնառությունն առ այն, որ Ֆրանսիան ամբողջությամբ ստանձնում է Մինսկի խմբի համանախագահի առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության համար կայուն եւ բանակցված լուծում գտնելու համար:
Ընդունեք, խնդրեմ, պարո՛ն Նախագահ, իմ խորը հարգանքի հավաստիքը»,- ասված է Ֆրանսիայի Հանրապետության շնորհավորական ուղերձում:

French President Emmanuel Macron sent a congratulatory message to President of Armenia Serzh Sargsyan on the occasion of the 26th anniversary of the independence of Armenia.
I heartily congratulate you and the entire Armenian people on the national holiday of the Republic of Armenia, wishing happiness and progress.
Today Armenia marks the 26th anniversary of independence, and I realize what path the Armenian people has passed, often a difficult one, to build a stable, democratic and prosperous country. I wish that during the coming years it will be possible to further deepen these results achieved on this path.
I would like to assure you that France will always stand with Armenia to help to solve the problems in the future. In this context, I am particularly happy for the framework agreement between Armenia and the EU to be signed in the near future, which is hailed by France.
Let me to finally affirm my commitment for that France fully supports the mission of the Minsk Group Co-chairs to find a firm and negotiated settlement to Nagorno Karabakh conflict.
Mr. President, please, accept the assurance of my deep respect,” Emmanuel Macron said in his message.