Տարին  ավարտվում է, սակայն դերասան Սերգեյ Դանիելյանն (Յոժ) այնքան էլ գոհ չէ 2010 թվականից։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ինքը՝ դերասանը։
«Ծանր-ստեղծագործական տարի էր, բայց դա մի կողմ։ Ընդհանուր առմամբ, անցնող տարվանից գոհ չեմ։ Օրինակ, «Օրանժը» մտավ ու բոլորին խաբեց իր ինտերնետով։ Հետո «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ընկերությունը խաբեց ինձ։ Դեբիլի նման ապրում ենք ու չգիտենք՝ ինչ անենք։ Եթե մի քիչ գրագետ լինեինք եւ կարողանայինք մեր իրավունքները պաշտպանել, ավելի լավ կլիներ»,- ասաց դերասանը:
Հարցին, թե ի՞նչ կմաղթի Նոր տարում հայաստանյան իշխանություններին եւ ընդդիմությանը, Սերգեյ Դանիելյանն ասաց. «Երկուսին էլ առողջություն եւ լիքը փող կմաղթեի, որ մեզ հանգիստ թողնեն ու երկուսն էլ մեզանից հեռու մնան»։
Նշենք, որ 2010-ին դերասան Սերգեյ Դանիելյանը իրեն պատճառված անհարմարությունների համար դատի էր տվել «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ՓԲԸ-ին՝ ակնկալելով ինչպես նյութական  փոխհատուցում, այնպես էլ հրապարակային ներողություն ստանալ ընկերությունից:

Famous Armenian actor Sergey Danieyan nicknamed “Yozh” is not quite pleased with 2010, Danielyan stated in an interview with NEWS.am.
“It was a difficult creative year. However, I do not want to speak about it. On the whole, I am dissatisfied with 2010. For instance, “Orange” company deceived all of us with its Internet. Then the “South Caucasus Railways” has deceived me. We live like morons and do not know what to do. It would be better if we were more literate and managed to protect our rights,” the actor said.
Asked about his Christmas wishes to the Armenian authorities and opposition, Sergey Danielyan replied: “I wish both of them good health and lots of money to leave us alone.”
As NEWS.am reported previously, actor Sergey Danielyan has filed a suit against South Caucasus Railway for inconvenience in Yerevan-Batumi train and demanded both financial compensation and a public apology.