ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Օվալաձեւ աշխատասենյակում ABC-ին հարցազրույց տալու ժամանակ հազացող նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Միք Մալվեյնին ուղիղ տեքստով խնդրել է դուրս գալ, հաղորդում է Daily News-ը:
Այս անհարմար պահը տեղի է ունեցել Թրամփի հատուկ հարցազրույցի ժամանակ հեռուստաալիքի թղթակից Ստեաֆանոպուլոսին, որը նախագահին հարցեր էր ուղղում Մյուլերի ռուսական հետաքննության, ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի եւ Թրամփի նվազած վարկանիշի հետ կապված:
Այն պահին, երբ Թրամփը ներկայացրել է իր ֆինանասական հաշվետվությունը ի պատասխան այն հարցին, արդյոք նա բանակցություններ վարել է Մոսկվայում աշխատարակի շինարարության մասին, տեսախցիկի այն կողմում, լսվել է ինչ-որ մեկի հազը:
Նյարդայնացած նախագահն ասել է. «Եկեք վերջ տանք սրան: Նա հազում է իմ պատասխանի ժամանալ: Դա ինձ դուր չի գալիս: Դուք գիտեք, որ դա ինձ դուր չի գալիս»:
Ստեաֆանոպուլոսն ասում է. «Նա ձեր աշխատակազմի ղեկավարն է»:
«Եթե դուք պաստրաստվ ում եք հազալ, խնդրում եմ դուրս եկեք սենյակից: Դուք չեք կարող ուղղակի հազալ: Աստված իմ, Աստված իմ», - Մալվեյնին ասում է նյարդայնացած նախագահը:

Президент США Дональд Трамп во время интервью телеканал ABC в Овальном кабинете прямым текстом попросил закашлявшегося главу аппарата президентской администрации Мика Малвейни выйти, сообщает Daily News.
Этот неудобный момент произошел во время специнтервью Трампа корреспонденту телеканала Стефанопулосу, который задавал президенту вопросы, связанные с «российским» рассследованием Мюллера, экс-президентом США Бараком Обамой и понижением рейтинга самого Трампа.
В тот момент, когда Трамп представлял свой финансовый отчет в ответ на вопрос о том, вел ли он переговоры о строительстве башни в Москве, за камерой раздался чей-то кашель.
Раздраженный президент заявил: «Давайте покончим с этим. Он кашляет во время моего ответа. Мне это не нравится. Вы знаете, что мне это не нравится».
Стефанопулос ответил: «Это глава вашего аппарата».
«Если вы собираетесь кашлять, пожалуйста, покиньте комнату. Вы не можете просто кашлять. Боже, Боже мой!», - заявляет раздраженный президент Малвейни.