Երեկ Երեւանի Գարեգին Նժդեհի հրապարակից մեկնարկել էր «Հայաստան» դաշինքի կազմակերպած երթ-մոմավառությունը դեպի «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն` հարգանքի տուրք մատուցելու արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհվածների հիշատակին:
ArmLur.am-ը տեղեկացավ, որ «ներքին կարգով» իրավապահ համակարգում շրջանառվում է տարբեր թվեր երթի մասնակիցների հետ կապված: Մենք տեղեկացանք, որ երթի ավարտից հետո ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը երթի մասնակցի 12 հազար թիվ է նշել, իսկ ՀՀ ոստիկանությունն էլ 9000 անձ է հաշվել, որոնք մասնակցել են երթին:
Ընդհանուր առմամբ նշվել է, որ մոտ 10 հազար անձ է մասնակցել երթին, որը նշանակում է, թե այդքան մարդ չի հանդուրժում այն թեզը, որ հաղթել ենք 44-օրյա պատերազմում, իսկ իրականում պարտվել ենք:
Նշենք, որ երեկ ուղերձով դիմել էր նաեւ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը` շեշտելով, որ մեր բանակը չի պարտվել, այլ պարտվել է ապիկար իշխանությունը:

В Ереване 26 сентября состоялось организованное блоком «Армения» шествие к пантеону «Ераблур», участники которого почтили память героев, погибших в 44-дневной войне.
Как передает ArmLur.am, правоохранители сообщают разные цифры, связанные с участниками шествия. После его окончания СНБ РА указала цифру 12 000, а Полиция – 9 000.
В целом указано, что в шествии приняли участие около 10 000 граждан, а это означает, что столько человек не принимает тезис о том, что мы выиграли в 44-дневной войне, когда на самом деле проиграли.
Напомним, что вчера с посланием выступил и руководитель парламентской фракции блока «Армения» Сейран Оганян, который подчеркнул, что в войне проиграла не наша армия, а бездарная власть.