ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունն աջակցում է խոցելի խմբի ընտանիքներին` հաղթահարել աղքատությունը աշխատանքի միջոցով։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանը եւ  կիսվել տեսանյութով:
Ծրագրերից մեկով խրախուսվում է անասնապահությամբ գումար վաստակելը, իսկ երկրորդը սեզոնային բնույթ ունի՝ սեփական հողը մշակելու դիմաց շահառուներն աշխատավարձ են ստանում։
Այս տարի արդեն 1000-ից ավելի ընտանիք նպաստից բացի այս ծրագրերով եկամտի նոր աղբյուրի հնարավորություն է ստացել. թիվը մինչև տարեվերջ աճելու է։

Министерство труда и по социальным вопросам Республики Армения оказывает поддержку семьям уязвимых групп в преодолении бедности посредством устройства на работу. Об этом в своем Facebook написал вице-премьер РА Сурен Папикян, приложив к посту видеоролик.
Одна из программ представляет возможность заработка путем развития скотоводства, вторая носит сезонный характер: бенефициары получают зарплату за обработку своих земельных участков.
В этом году в рамках этих программ более 1000 семей получили новую возможность в дополнение к пособиям приобрести новый источник дохода. К концу года их количество увеличится, написал вице-премьер.