«Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ տնօրեն Էլբակ Թարփոշյանը աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել, ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը։
«Ամփոփելով Երեևանի հանրային տրանսպորտի հետ կապված այսօրվա իրադարձությունների արդյունքները՝ հայտնում ենք.
- Քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գործող տրանսպորտի վարորդների հետ համապատասխան ստորաբաժանումների քննարկումների արդյունքում վարորդները վերադարձել են աշխատանքի:
- Վարորդների աշխատանքային պայմանների շարունակական բարելավման խնդիրը քաղաքապետարանի օրակարգում է: Քաղաքային իշխանությունն արդեն իսկ գործուն քայլեր արել է և շարունակելու է անել այդ ուղղությամբ:
- Քաղաքային իշխանությունը հետևողականորեն իրականացնում է մեր մայրաքաղաքի համար կենսական կարևորություն ունեցող տրանսպորտային բարեփոխումը՝ ստեղծելով անվտանգ, ժամանակակից, հարմարավետ և արժանապատիվ տրանսպորտ երևանցիների համար: Այս գործընթացում հնարավոր կնճիռներն ու խոչընդոտները չեն կարող շեղել քաղաքային իշխանությանը դրված նպատակի իրագործումից» , - գրել է Հակոբ Կարապետյանը։

Director of Yerevan Bus CJSC Elbak Tarposhyan has submitted his resignation letter, Spokesperson of Yerevan Municipality Hakob Karapetyan reported on his Facebook page.
“Summing up the results of the events with respect to public transportation in Yerevan today, we inform that:
- Drivers are back to work after discussions that the relevant subdivisions held with the drivers of buses under the subordination of Yerevan Municipality;
- The ongoing improvement of the working conditions of drivers is on the agenda of Yerevan Municipality, and the municipal authorities have already taken and will continue to take active steps in this direction;
- The municipal authorities are consistently making transport reforms that are of vital importance for our capital, creating safe, modern, comfortable and dignified transport for citizens of Yerevan. The potential problems and obstacles can’t distract the municipal authorities from implementing their goal,” Karapetyan wrote.