Թուրքիայում տղամարդուն ձերբակալել են նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի դիմանկարը գետնին գցելու համար։ Ինչպես հայտնում է T24 կայքը, միջադեպը տեղի է ունեցել հյուսիսային Զոնգուլդակ նահանգում։
Ոմն Ա.Շ.-ն մտել է Էրեղլիի շրջանի ղեկավարի աշխատասենյակ, պատից հանել Էրդողանի դիմանկարն ու գցել գետնին։ Ականատեսների վկայությամբ՝ նա նաեւ անիծել է նախագահին։ Տղամարդուն տեղափոխել են հիվանդանոց՝ ստուգման, այնուհետեւ՝ ոստիկանության Էրեղլիի բաժին։ Կիրակի օրը նա կանգնել է դատարանի առջեւ ու ձերբակալվել է նախագահին «վիրավորելու» համար։
2014 թվականին պաշտոնը ստանձնելուց ի վեր Էրդողանին վիրավորելու համար ընդհանուր առմամբ հետաքննվել է 38 581 մարդ։ Ըստ BirGün-ի, ավելի քան 12 000 մարդ, այդ թվում՝ 318 անչափահաս, դատարանի առջեւ է կանգնել:

В Турции мужчина арестован за то, что бросил на землю портрет президента Реджепа Эрдогана. Как сообщил сайт T24,   инцидент произошел в  северной провинции Зонгулдак, идентифицированный только по инициалам
Некто  А.Ш вошел в офис  главы района в Эрегли снял со стены портрет  Эрдогана и бросил его на землю.  По словам очевидцев, он также проклял  президента. Мужчина был доставлен в больницу для проверки, а затем в полицейский участок Эрегли. В воскресенье он предстал перед судьей и был арестован за «оскорбление» президента.
С момента вступления в должность Эрдогана в 2014 году в общей сложности 38 581 человек подверглись расследованиям за оскорбление президента. По данным BirGün, более 12000 человек предстали перед судом, в том числе 318 несовершеннолетних.