Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ստորագրել է կարգադրություն, որով երկրի էներգետիկայի նախարարությունը 2 միլիոն դոլար է հատկացրել՝ Ուկրաինային մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու նպատակով։ Համապատասխան հրամանը հրապարակվել է նախագահի կայքում։
Փաստաթղթի համաձայն՝ միջոցները նախատեսված են Ադրբեջանում մարդասիրական օգնության կարգով արտադրված էլեկտրական սարքավորումների գնման և Ուկրաինա առաքման համար։
Փետրվարի 5-ին Ադրբեջանի նախագահը որոշում է կայացրել, որով երկրի էներգետիկայի նախարարությունը 1 միլիոն դոլար է հատկացրել Ուկրաինային մարդասիրական օգնություն տրամադրելու համար։ Այս միջոցները նախատեսված են եղել Ադրբեջանում արտադրված էլեկտրական սարքավորումներ գնելու և Ուկրաինա ուղարկելու համար։

Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о выделении министерству энергетики страны $2 млн с целью оказания гуманитарной помощи Украине. Соответствующее распоряжение главы государства опубликовано на его сайте.
Согласно документу, средства предназначены для закупки и отправки на Украину произведенного в Азербайджане электрооборудования в качестве гуманитарной помощи.
5 февраля президентом Азербайджана также было принято решение о выделении министерству энергетики страны $1 млн для оказания гуманитарной помощи Украине. Эти средства также предназначались для закупки и отправки электрического оборудования, произведенного в Азербайджане.