Հայտնի է դարձել Ռուսաստանի Մոսկվա Վոլգոգրադ ավտոմայրուղում սարսափելի ավտովթարի հետեւանքով զոհված հայ ընտանիքի անդամների ինքնությունը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը նշել էր, որ հուլիսի 18-ին, ժամը 21.19-ին տեղեկատվություն է ստացվել, որ հուլիսի 17-ին ժամը 03.47-ին Մոսկվա-Վոլգոգրադ դաշնային ավտոճանապարհի 726-րդ կմ-ում տեղի է ունեցել ավտովթար:
Դեռեւս չպարզված հանգամանքներում «Օպել-Օմեգա» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի հանդիպակաց գոտի եւ բախվել «Ֆոտոն» մակնիշի բեռնատար ավտոմեքենային, ինչի հետեւանքով տեղի է ունեցել հրդեհի բռնկում: «Օպել-Օմեգա» մակնիշի ավտոմեքենայում գտնվող վարորդ` 38-ամյա Գառնիկ Բադալյանը, ուղեւորներ` 38-ամյա Նարինե Բաբայանը, 4-ամյա Միքայել եւ 6-ամյա Հայկանուշ Բադալյանները տեղում զոհվել են:
Հարվածից «Օպել»-ը հրդեհվել է, մարդիկ չեն հասցրել դուրս գալ մեքենայից եւ ողջ-ողջ այրվել են:
Բադալյանների ընտանիքին մոտ կանգնած աղբյուրները մեզ հետ զրույցում նշել են, որ 38-ամյա Գառնիկ Բադալյանը Մոսկվայում ապրում էր կնոջ եւ երկու անչափահաս երեխաների հետ, բայց Չարենցավանում եւս մեծ բարեկամություն ունեն: «Ամբողջ Չարենցավանը սգում է, շատ վատ վիճակ է, դիակներն էլ չեն տարբերում»,- հայտնել է մեր աղբյուրը:
Մեր տեղեկություններով` Ռուսաստանում գտնվող չարենցավանցի մեծահարուստները հավաքվել են, որպեսզի օգնեն նրանց տեղափոխել Հայաստան: Առաջիկա երկու օրերին դիակները կբերեն Հայաստան:
Վթարի հանգամանքների եւ պատճառների մասին տեղեկություններն իրարամերժ են, ռուսական լրատվամիջոցները հաղորդում են, թե վթարը եղել է հայ վարորդի` հանդիպակաց գոտի մտնելու հետեւանքով, մինչդեռ կան նաեւ տեղեկություններ, թե վթարի մեղավորը բեռնատար մեքենան է եղել:

The Armenian family, which lost their lives as a result of a horrible road accident in Russia, is identified.
To note, information was received on Thursday that a traffic accident had occurred at Moscow-Volgograd Highway on Wednesday at 3:47am.
According to the report, an Opel Omega had crossed into the opposite lane, for yet unknown reasons, crashed into a truck, and a fire had broken out in the car. As a result, the vehicle’s driver—Garnik Badalyan, 38—and passengers—Narine Babayan, 38, and Haykanush, 6, and Mikayel, 4, Badalyan—died on the spot. They could not get out of the burning car, and therefore they were burned alive.
The sources close to the Badalyan family told Armenian News-NEWS.am that Garnik Badalyan was living in Moscow, together with his wife and two children, but they were originally from Charentsavan, Armenia.
Their bodies are expected to be brought to Armenia within the next two days.
To note, even though Russian media report that the crash had occurred due to the Armenian driver crossing into the opposite lane, there is also information that it was actually the truck that had caused the deadly accident.