Դրեզդենում քաղաքի բնակիչներից մեկը ներխուժել է շենք, որտեղ փախստականներ էին գտնվում, ու անտեղ արցունքաբեր գազ է փչել: Այս մասին հայտնում է Berliner Zeitung հրատարակությունը: Միջադեպը տեղի է ունեցել Մասսով կոչվող վայրում ՝ Բրանդենբուրգի դաշնային հողում:
Տուժել է 35 մարդ. նրանցից 14-ին հիվանդանոց են տեղափոխել շնչառական եւ տեսողական խանգարումներով, հայտնում է Lenta-ն:
Հարձակվողը 28 ամյա տղամարդ է եղել, ով աշխատում էր մոտակայքում ՝ շինարարության վրա: Նրան հենց փախստականներն են բռնել ու փակել սենյակներից մեկում ՝ մինչեւ ոստիկանության ժամանելը: Ընդհանուր առմամբ շենքում 318 մարդ էր բնակվում:

В Дрездене местный житель ворвался в здание, где располагались беженцы, и распылил там слезоточивый газ. Об этом сообщает Berliner Zeitung. Инцидент произошел в местечке Массов в федеральной земле Бранденбург.
В результате пострадали 35 человек: 14 из них были доставлены в больницу с нарушением дыхания и зрения, передает Lenta
Нападавшим оказался 28-летний мужчина, работавший неподалеку на стройке. Его задержали сами беженцы и заперли в одной из комнат до прибытия полиции. Всего в здании проживают 318 человек.