Գյումրիում սպանված Ավետիսյանների ընտանիքի հարազատները չեն հավատում, որ Պերմյակովը միայնակ է կատարել այդ սպանությունները եւ դժգոհ են տեղի ունեցած դատավարությունից:
Նրանցից Լուսինե Ավետիսյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց, որ դատավարությունը ոչ մի հարցի պատասխան այդպես էլ չտվեց. «Առաջին պահից մեզ բոլորը խաբել են՝ սկսած հանրապետության նախագահից։ Առանց մեզ դատը արել ու փակել են, մենք ամեն ինչից դժգոհ ենք։ Մենք չունենք իշխանություններ: Ռուսաստանում օդաչուին սպանեցին, մինչեւ հիմա Պուտինը ասում ա՝ թուրքը ծնկաչոք թող ներողություն խնդրի։ Յոթ հոգու սպանեցին, որոնցից երկուսը մանկահասակ, ինչո՞ւ պիտի պատասխան չտան։ Պիտի բոլորը պատասխան տան։ Արյունը անպատասխան է մնացել: Թատրոն էր ընդամենը, խամաճիկների թատրոն։ Սկսած դատավորից, էնտեղ գտնվող բոլորը խամաճիկներ էին, իրանց կերպարը կատարեցին»:
Նրա խոսքով, իրենք հավատում էին, որ արդարություն կլինի, որովհտեւ ոմանք տղամարդու խոսք էին տվել, բայց իրենց խոստումը չկատարեցին:
Ավետիսյանների փեսա Եգոր Ադամյանն էլ նշեց, որ իրենք նամակ էին հղել ՀՀ նախագահին, խնդրել, որ վերցնի դատավարությունը իր հովանու տակ ու բացահայտի ամեն ինչը. «Նախագահի աշխատակազմից մեզ պատասխանեցին, որ պատրաստ են օգնելու, բայց մենք տեսանք՝ ինչքան օգնեցին։ Նույնիսկ դատավարության առաջին օրը իմ փաստաբաններին թույլ չէին տալիս մտնել դատարան։ Հետո էլ՝ նենց տեղ անցկացրին դատավարությունը, որ տան մեջ ավելի հարմար էր, քան էդ ռազմաբազայի խուցը։ Աթոռ չկա, սեղան չկար»:
Լուսինե Ավետիսյանն էլ կարծիք հայտնեց, որ Պերմյակովը միայնակ չի գործել, դրա համար էլ երբ հարցնում են՝ ինչու ես նման քայլի գնացել լռում է. «որովհետեւ ինքը չի սպանել, իր հետիններն են սպանել»։ Նա նաեւ ասաց, որ մեղավոր են նաեւ Պերմյակովի հրամանատարները, որոնք բերել են նրան Հայաստան ու թողել, որ ծառայի:
Ավետիսյանների փեսաներից Արթուր Կշտոյանն էլ ասաց, որ հայկական կողմն էլ ցանկություն չուներ բացահայտել իրականությունը, հակառակ դեպքում կպահանջեին, որ ռուս զինվորականներին էլ բերեն ու դատեն: «Թող խնդրին, ասեին՝ յոթ հոգին պետք են, որ արդարությունը լիարժեք լինի։ Բերեին, ներկայացնեին, իրենց գիտեցածը ասեին, ցուցմունք տային։ Էդքան անկարողունա՞կ էինք, որ չկարողացանք յոթ հոգու բերել Ռուսաստանից, որ գային, ցուցմունք տային: Եթե իրենք ամեն ինչից տեղյակ էին, եթե  հրամանատարը ցուցունք չի տալիս, մենք ո՞նց համոզված լինենք, որ Պերմյակովն էր, հետը մարդ չկար, կամ  ինքը իրենց ներկայացրած ձեւով խելացի զինվորին համապատասխան ընդհունակություններ ուներ, որ գար, ծառայեր»:
Արթուր Կշտոյանի խոսքով, երբ 2015-ի հունվարի 12-ին սահմանին բռնեցին Վալերի Պերմյակովին, էնտեղ կար Հայաստանի ԱԱԾ-ն, որը պարտավոր էր վերցնել Պերնյակովին, չթողնել ռուսների ձեռքում. «Ինչո՞ւ չբերեցին այդ համակարգի աշխատողներին, որ վկայություն տային։ Թաքցրին, որովհետեւ պետք է ծածկադմփոց անեին, գնար. որովհետեւ Վալերի Պերմյակովը չէր սպանել»:
Հարցին, թե որն է լինելու իրենց հետագա անելիքը, Լուսինե Ավետիսյանը պատասխանեց. «Մենք քաղհայց ենք ներկացրել, որ թեկուզ չնչին հարված ստանա Ռուսաստանը, մենք արել են, որ պատժվեն իրենք։ Հույս ունենք, որ թեկուզ տարիներ  հետո օրերից մի օր բացահատվելու է այս հարցը։ Նույնիսկ եթե  Եվրադատարանում մեզ ասեն, որ արտաշրիրիմում անենք, ես պատրաստ եմ դրան, միայն թե բացահայտվի ամեն ինչ: Բողոքելու ենք մինչեւ Եվրադատարական»:

Relatives of the Avetisyan family, which was brutally last year in Gyumri, Armenia, do not believe that Valery Permyakov, a serviceman of the 102nd Russian Military Base in Gyumri and who has been sentenced to life in prison for the murder of this family, had committed these murders all by himself, and they are dissatisfied with the murder trial that wrapped up in the said Russian military base.
Lusine Avetisyan, a relative of the slain family, on Wednesday told reporters that the trial gave no answer to any question. In her words, the relatives of the Avetisyan had faith that justice would be served because some people had given a “man’s word,” but they did not keep their promise.
Yegor Adamyan, a son-in-law of the murdered family, for his part, noted that they had sent a letter to the President of Armenia, and asked that he take the murder trial under his auspices and make everything known. But, as per Adamyan, the President did not help them.
In turn, Lusine Avetisyan expressed a view that Permyakov had not acted alone, and that is why he keeps silent when he is asked why he had committed such a crime. Avetisyan added that Permyakov’s commanders are also guilty, since they had brought him to Armenia and let him serve here.
Artur Kshotyan, another son-in-law of the murdered family, said the Armenian side likewise did not wish to reveal the truth. Otherwise, it would have demanded that other Russian military servicemen also be brought and tried.
When asked what will be their future course of action, Lusine Avetisyan responded: “We have filed a civil suit so that Russia will be dealt even a small blow; we have done [this] so that they will be punished. We hope that this case will be [truly] solved at least one day, years later. If they tell us even from the European Court [of Human Rights] that we conduct a reopening of the graves [of the slain family in order conduct an investigation], I’m ready for it, as long as everything is revealed. We will protest all the way to the European Court.”
The tragic incident took place on January 12, 2015. According to the indictment, Valery Permyakov entered the Avetisyan family home on that day, and he killed home residents Aida Avetisyan, Hasmik Avetisyan, Seryozha Avetisyan, Armen Avetisyan, Araksya Poghosyan, and little girl Hasmik Avetisyan. Subsequently, he stabbed 6-month-old Seryozha Avetisyan five times. The baby boy died in the hospital one week later.