Հաքերները վրացական հարյուրավոր կայքեր են կոտրել, այդ թվում նաեւ Վրաստանի նախագահի կայքը, որտեղ հայտնվել է Միխայիլ Սաակաշվիլիի լուսանկարը՝ վրացական դրոշի ֆոնին եւ I"ll be back գրությամբ, հաղորդում է «Սպուտնիկ Գրուզիա»-ն:
Այժմ Վրաստանի նախագահի կայքը չի աշխատում: Երկրի երրորդ նախագահի լուսանկարը եւս չկա:
Netgazeti-ն՝ հղում անելով Pro-Service ընկերությանը, հայտնում է, որ հարձակման է ենթարկվել մոտ 2000 կայք, եւ դրանց թիվն աճում է: Հաքերների հարձակման զոհ են դարձել պետական գերատեսչությունները, դատարանները, ՀԿ-ները, ընկերություններն ու ԶԼՄ-ները:
Սաակաշվիլին լքել է Վրաստանը 2013-ին: Նրա հիմնադրած «Միասնական ազգային շարժում» կուսակցությունը երկրում ամենավարկանիշային ընդդիմադիր կուսակցությունն է: Խորհրդարանական եւ նախագահական յուրաքանչյուր ընտրությունից առաջ Սաակաշվիլին խոստանում է հայրենիք վերադառնալ, սակայն մինչ այժմ չի կատարել իր խոստումը: Վրաստանում նա հեռակա կարգով մեղավոր է ճանաչվել մի քանի քրեական գործերով:

Хакеры атаковали сотни грузинских порталов, в том числе сайт президента Грузии Саломе Зурабишвили, на котором вместо контента появилась фотография Михаила Саакашвили на фоне грузинского флага и с надписью I"ll be back, сообщает Sputnik -Грузия.
В настоящее время сайт президента Грузии не работает. Фото третьего президента страны там тоже нет.
Как сообщает онлайн издание Netgazeti со ссылкой на компанию Pro-Service, по последним данным, кибератаке подверглись около 2 тысяч сайтов и их количество растет. Жертвами атаки хакеров стали страницы государственных ведомства, судов, неправительственных организаций, компаний и СМИ.
Что касается Саакашвили, он покинул Грузию в 2013 году. Основанное им «Единое национальное движение» является самой рейтинговой оппозиционной партией в стране. Перед каждыми парламентскими и президентскими выборами Саакашвили обещает вернуться на родину, тем самым подбадривая своих сторонников, но свое обещание он пока не сдержал. В Грузии он заочно признан виновным по нескольким уголовным делам.