Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 28-ին այցելել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանություն, որտեղ անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն:
Խորհրդակցությանն արծարծվել են նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման նպատակով իրականացվող համալիր միջոցառումների, կայանալիք համապետական ընտրությունների հետ կապված հարցեր:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ համակարգի աշխատակիցները իրականացնում են կարեւոր ու պատասխանատու առաքելություն՝ ուղղված հասարակական կարգի ու անվտանգության պահպանմանը, մեր քաղաքացիների իրավունքների, ազատությունների եւ օրինական շահերի պաշտպանությանը:
Այդ համատեքստում Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ կայանալիք համապետական նշանակության ընտրությունների նախապատրաստման եւ անցկացման ժամանակաընթացքում ոստիկանությունը պետք է լիարժեք եւ արդյունավետորեն իրականացնի իր գործառույթները՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով վարակի տարածման կանխարգելմանն ուղղված բոլոր կանոնների պահպանմանը:

STEPANAKERT. – President of Artsakh Bako Sahakyan convened working consultation at the Artsakh Republic Police.
They discussed issues related to the measures for combating the spread of the novel coronavirus, as well upcoming elections, Artsakh president’s press office reported.
The Head of the State noted that the police are carrying out significant and responsible mission aimed at preserving public order and security, protecting the rights, freedoms and legitimate interests of the Artsakh citizens.
Sahakyan said that during the upcoming national elections the Police should carry out their duties fully and efficiently, paying particular attention to all the rules to prevent the spread of the infection.