Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 28-ին այցելել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանություն, որտեղ անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն:
Խորհրդակցությանն արծարծվել են նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման նպատակով իրականացվող համալիր միջոցառումների, կայանալիք համապետական ընտրությունների հետ կապված հարցեր:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ համակարգի աշխատակիցները իրականացնում են կարեւոր ու պատասխանատու առաքելություն՝ ուղղված հասարակական կարգի ու անվտանգության պահպանմանը, մեր քաղաքացիների իրավունքների, ազատությունների եւ օրինական շահերի պաշտպանությանը:
Այդ համատեքստում Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ կայանալիք համապետական նշանակության ընտրությունների նախապատրաստման եւ անցկացման ժամանակաընթացքում ոստիկանությունը պետք է լիարժեք եւ արդյունավետորեն իրականացնի իր գործառույթները՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով վարակի տարածման կանխարգելմանն ուղղված բոլոր կանոնների պահպանմանը:

Президент Республики Арцах Бако Саакян 28 марта посетил Полицию, где провел рабочее совещание. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
На совещании были затронуты вопросы, касающиеся комплексных мероприятий, осуществляемых с целью предотвращения распространения нового коронавируса, равно как и предстоящих общегосударственных выборов.
Глава государства отметил, что сотрудники системы осуществляют важную и ответственную миссию, направленную на охрану общественного порядка и безопасности, защиту прав, свобод и законных интересов наших граждан.
В этом контексте Бако Саакян подчеркнул, что в процессе подготовки и проведения предстоящих выборов общегосударственного значения полиция должна полноценно и эффективно осуществлять свои функции, уделяя особое внимание соблюдению всех правил по противодействию распространению вируса.