ԱՀ առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 3 նոր դեպք է հաստատվել: Վարակակիրներից մեկը Մարտունու շրջանի Մաճկալաշեն գյուղից է, մյուս 2-ը Ստեփանակերտ քաղաքից, որոնց մոտ վարակը հաստատվել է բուժհասատատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 4 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 340 մարդու մոտ, որից 300-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 38, ընդհանուր մեկուսացված է 79 քաղաքացի:

Согласно информации Министерства здравоохранения Республики Арцах, в республике подтверждены 3 новых случая коронавирусной инфекции (COVID-19).
Один из зараженных - из села Мачкалашен Мартунинского района, остальные двое - из города Степанакерта, у них инфекция была подтверждена в медучреждении в результате обследования. Проводятся соответствующие работы по выявлению очага инфекции и установлению круга общения больных.
Вылечились четыре гражданина. До сих пор COVID-19 диагностировали у 340 человек, 300 из которых преодолели болезнь. Лечатся 38 граждан, в изоляции находятся 79 граждан.