ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Աստանայում ԵԱՏՄ առաջնորդների հանդիպման շրջանակում կարճ կարծիքներ են փոխանակել Հայաստանի շուրջ իրավիճակի վերաբերյալ, հայտնել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Նրանք հենց երեկ հանդիպման շրջանակում մի քանի անգամ զրուցել են։ Հայաստանի վերաբերյալ եղել է կարճ կարծիքների փոխանակում, սակայն բովանդակային զրույց չի եղել, պարզապես ժամանակ չի եղել»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք Պուտինի և Լուկաշենկոյի զրույցներում բարձրացվել է Հայաստանի թեման։
«Բայց միաժամանակ ոչ պաշտոնական ճաշի ընթացքում նրանք հնարավորություն են ունեցել բոլորը միասին շատ լավ զրուցելու, բավական երկար շփում է եղել»,- հավելել է նա։

Russian President Vladimir Putin and Belarusian President Alexander Lukashenko exchanged brief views on the situation around Armenia, within the framework of the meeting of the leaders of the Eurasian Economic Union in Astana, said Russian presidential press secretary Dmitry Peskov.
“They talked several times just yesterday within the framework of the meeting. There was a brief exchange of views on Armenia, but there was no substantive conversation, there was simply no time,” Peskov told reporters Friday, answering the question of whether the topic of Armenia was raised in the conversations between Putin and Lukashenko.
“But at the same time, during the informal dinner, they all had a chance to have a great conversation together, there was quite a long conversation,” added the Kremlin spokesperson.