«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Դավիթ Ղազինյանը կալանավորվեց 2 ամսով։ ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարեց Հակոռուպցիոն կոմիտեի ներկայացրած միջնորդությունը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ԿԸՀ-ն բավարարել էր Դատախազության կողմից ներկայացված միջնորդությունը Դավիթ Ղազինյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու վերաբերյալ, նա երեկ ձերբակալվել էր։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվել էր. «Իրականացված միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանի գրասենյակում որպես պատասխանատու նշանակված անձինք, ինչպես նաև նույն կուսակցության պատգամավորի թեկնածու գրանցված Դավիթ Ղազինյանը, կուսակցության համակիրների և նրանց հետ համագործակցող մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ ընտրողներին խոստացել, ինչպես նաև տվել են ընտրակաշառք:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, ձերբակալվել են մի շարք անձինք, կատարվել են խուզարկություններ և վարութային այլ գործողություններ»։

Кандидат в депутаты от блока «Сильная Армения» Давид Казинян арестован на 2 месяца. Антикоррупционный суд РА удовлетворил ходатайство, представленное Антикоррупционным комитетом.
Ранее мы сообщали, что ЦИК удовлетворил ходатайство, представленное прокуратурой, о лишении Давида Казиняна неприкосновенности, а накануне он был задержан.
Напомним, что в сообщении Антикоррупционного комитета РА отмечалось: «В результате проведённых мероприятий были получены фактические данные о том, что лица, назначенные ответственными в офисе партии «Сильная Армения» административного района Арабкир города Еревана, а также зарегистрированный кандидатом в депутаты от той же партии Давид Казинян, по предварительной договорённости со сторонниками партии и группой сотрудничающих с ними лиц, обещали избирателям, а также давали им избирательные взятки.
По данному факту в Антикоррупционном комитете РА было инициировано уголовное производство, задержан ряд лиц, проведены обыски и другие процессуальные действия».