Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Եկատերինբուրգում անցկացվող «Իննոպրոմ-2026» միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդես, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստիի թղթակիցը։
Նա կմասնակցի «Արդյունաբերություն 360. Արտադրություն առանց սահմանների» լիագումար նիստին, որը կանցկացվի ցուցահանդեսի շրջանակում։ Հայաստանի վարչապետը ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի, ինչպես նաև Ղրղզստանի, Ղազախստանի և Բելառուսի ներկայացուցիչների հետ միասին կքննարկի միջազգային համագործակցության զարգացման առանցքային հարցերը։
«Իննոպրոմ-2026» միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդեսը Եկատերինբուրգում անցկացվում է հուլիսի 6-ից 9-ը։ Ցուցահանդեսի ֆորումային հատվածը ներառում է ավելի քան հարյուր միջոցառում։ Իրենց ազգային ցուցադրություններն են ներկայացնում հինգ երկրներ՝ Ինդոնեզիան, Ղազախստանը, Ուզբեկստանը, Ղրղզստանը և Բելառուսը։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян прибыл на международную промышленную выставку «Иннопром-2026», которая проходит в Екатеринбурге, передает корреспондент РИА Новости.
Он примет участие в пленарном заседании «Индустрия 360. Производство без границ», которое пройдет в рамках выставки. Премьер Армении совместно с премьер-министром РФ Михаилом Мишустиным, а также с представителями Киргизии, Казахстана и Белоруссии обсудят ключевые вопросы развития международного сотрудничества.
Международная промышленная выставка «Иннопром-2026» проходит в Екатеринбурге с 6 по 9 июля. Форумная часть выставки включает в себя более ста мероприятий. Свои национальные экспозиции представляют пять стран - Индонезия, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан и Белоруссия.