Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Եկատերինբուրգում անցկացվող «Իննոպրոմ-2026» միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդես, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստիի թղթակիցը։
Նա կմասնակցի «Արդյունաբերություն 360. Արտադրություն առանց սահմանների» լիագումար նիստին, որը կանցկացվի ցուցահանդեսի շրջանակում։ Հայաստանի վարչապետը ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի, ինչպես նաև Ղրղզստանի, Ղազախստանի և Բելառուսի ներկայացուցիչների հետ միասին կքննարկի միջազգային համագործակցության զարգացման առանցքային հարցերը։
«Իննոպրոմ-2026» միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդեսը Եկատերինբուրգում անցկացվում է հուլիսի 6-ից 9-ը։ Ցուցահանդեսի ֆորումային հատվածը ներառում է ավելի քան հարյուր միջոցառում։ Իրենց ազգային ցուցադրություններն են ներկայացնում հինգ երկրներ՝ Ինդոնեզիան, Ղազախստանը, Ուզբեկստանը, Ղրղզստանը և Բելառուսը։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has arrived in Yekaterinburg, Russia, for the Innoprom 2026 international industrial exhibition, RIA Novosti reports.
Pashinyan will participate in the plenary session of “Industry 360: Production without Borders,” which will be held within the framework of the aforementioned exhibition.
The Armenian premier, together with Russian Prime Minister Mikhail Mishustin as well as representatives of Kyrgyzstan, Kazakhstan and Belarus, will discuss key issues of developing international cooperation.
The Innoprom 2026 international industrial exhibition is being held in Yekaterinburg from Monday to Thursday. The forum section of the exhibition includes more than a hundred events. Also, Indonesia, Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan, and Belarus are presenting their national displays at the event.