Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն Վաշինգտոն կատարած այցի ընթացքում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին կներկայացնի Նաթանզում գտնվող միջուկային օբյեկտի հարևանությամբ տեղակայված Քոլանգ Գազ Լա լեռան վերաբերյալ հետախուզական տվյալները։ Այս մասին հայտնել է New York Post թերթը՝ հղում անելով իր աղբյուրին։
Պարբերականի տեղեկություններով՝ Իսրայելի վարչապետը մտադիր է ամերիկացի առաջնորդին փոխանցել նաև Իսլամական Հանրապետության միջուկային և հրթիռային ծրագրերի վերաբերյալ իսրայելական հետախուզության տվյալները։
Իսլամական Հանրապետության ԱԳՆ ներկայացուցիչ Էսմայիլ Բաղային ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Իրանի ենթադրյալ նոր միջուկային օբյեկտի վերաբերյալ Թրամփի հայտարարություններն անհիմն են, իսկ Քոլանգ Գազ Լա լեռան նկատմամբ Վաշինգտոնի կպչուն ուշադրությունը ոչ այլ ինչ է, քան ագրեսիայի, ավերածությունների և դիվերսիաների համար հորինված պատրվակ։

During a visit to Washington, Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu will share with U.S. President Donald Trump intelligence about Mount Kolang Gaz La near the nuclear facility in Natanz. The New York Post reported this, citing a source.
According to the publication, the prime minister of the Jewish state also intends to provide the American leader with Israeli intelligence on the Islamic state's nuclear and missile programs.
Earlier, Iranian Foreign Ministry spokesman Esmail Baghaei said that Trump's statements about Iran's alleged new nuclear facility are groundless, and Washington's obsessive focus on Mount Kolang Gaz La, where no nuclear activity is taking place, is nothing more than a fabricated pretext for aggression, destruction, and sabotage.