Ընդդիմադիր «Թեյախմություն» շարժման ակտիվիստ եւ գրող Ջերոմ Կորսին հայտարարել է, որ ուսումնասիրելով նախագահ Օբամայի հին լուսանկարները`  հայտնաբերել է կոլումբիական համալսարանում սովորելու տարիներին նրա գաղտնի նույնասեռ ամուսնությունը սենյակակցի հետ:
«Ես բավականին նյութեր եւ փաստաթղթեր եմ հավաքել եւ վստահ եմ, որ մեր նախագահը թաքնված նույնասեռական է», - պատմել է Կորսին իր բլոգում:
Նա լուսանկարներն ուսումնասիրելիս նկատել է,  որ ապագա կնոջ` Միշել Ռոբինսոնի հետ ծանոթանալուց մի քանի տարի առաջ Բարաք Օբաման մշտապես ամուսնական մատանի է  կրել:
Կորսին մատնանշում է ամերիկյան առաջնորդի եւ Նյու Յորքի  նրա պակիստանցի հարեւան Սոալի Սադիկիի հետ անսովոր մտերիմ հարաբերությունները:
«Ես մի քանի լուսանկար եմ տեսել, որոնցում Օբաման գրեթե նստել է իր ընկերոջ ծնկներին: Ովքեր իրենց այդպես կպահեին, եթե ոչ սիրահարները» - պնդում է Ջերոմ Կորսին, հաղորդում է  LifeNews-ը:

Джером Корси - писатель и активист оппозиционного движения «Чаепитие» сделал сенсационное заявление, изучив старые фотографии президента Обамы. Он уличил главу Белого дома в тайном гомосексуальном браке с соседом по комнате во времена учебы в Колумбийском университете.
«Я собирал архивные данные и документы и уверен, что у меня достаточно доказательств, чтобы утверждать: наш президент, вероятнее всего, - скрытый гомосексуалист», - рассказал Корси в своем блоге.
Политик изучил целый ряд ранних снимков будущего президента и вывел одну явную закономерность: за несколько лет до знакомства с будущей женой Мишель Робинсон Барак Обама постоянно носил обручальное кольцо.
В то же время Корси указывает на необычайно близкий характер отношений американского лидера и его соседа по комнате в Нью-Йорке пакистанца Соали Саддики.
«Я изучил несколько фотографий, на которых Обама практически сидит на коленях у своего приятеля. Кто стал бы себя так вести, если бы не любовники?!» - утверждает Джером Корси, передает LifeNews.