Օսկարակիր ձյնային ռեժիսոր Մայք Հոփկինսը խեղդվել է գետում, ռաֆտինգի ժամանակ: Դեպքը տեղի է ունեցել Նոր Զելանդիայում: Այդ մասին հայտնել են Վելինգթոն քաղաքի ոստիկանությունից:
Դեպքը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 29-ին, Նոր Զելանդիայի Հյուսիսային կղզու Տարարուա լեռնաշղթայի գետերից մեկում: 53-ամյա օսկարակիր ձայնային ռեժիսորը հայտնվել է գետի բուռն հոսանքի մեջ, երբ նրա մակույկը շրվել է խութերի վրա, հաղորդում է Lifenews.ru-ն:
Ռեժիսորին եւ նրա երկու ընկերներին հայտնաբերել է փրկարարական ուղղաթիռը: Ընկերները աննշան վնասվածքներ էին ստացել, իսկ Հոփկինսը մահացել է հիվանդանոցի ճանապարհին:
Հոփկինսն աշխատել է Պիտեր Ջեքսոնի հետ ավելի քան 20 տարի: 2003թ. «Մատանիների տիրակալը. Երկու աշտարակ» եւ 2006թ. «Քինգ Քոնգ» ֆիլմերի համար նա արժանացել էր «Օսկարի»:

Оскароносный звукорежиссер Майк Хопкинс утонул во время рафтинга по реке в Новой Зеландии. Об этом в понедельник рассказали представители полиции столицы государства города Вэллингтон.
Несчастный случай произошел в субботу, 29 декабря, на одной из рек горной цепи Тараруа на Северном острове Новой Зеландии.53-летний обладатель двух премий  «Оскар» оказался в бурном потоке воды, когда байдарка перевернулась на порогах, передает Liefenews.ru
Звукорежиссера и двоих напарников обнаружил спасательный вертолет. Его друзья отделались незначительными повреждениями, а сам Майк Хопкинс скончался по пути в больницу от не совместимых с жизнью ран.
Хопкин работал в тандеме с известным режиссером Питером Джексоном более 20 лет. За свое участие в киношедеврах «Властелин колец: Две башни» 2003 года и «Кинг Конг» 2006 года звукорежиссер был отмечен наградой киноакадемии.