«Առաքելություն» կուսակցությունը Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու համար ԿԸՀ է ներկայացրել իր համամասնական ցուցակը: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը:
«Առաքելություն» կուսակցության համամասնական ցուցակը կազմված է 29 թեկնածուներից, որը գլխավորում է Մեսրոպ Առաքելյանը, երկրորդ տեղում Մանուկ Սուքիասյանն է, երրորդում՝ Հրաչյա Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ Երեւանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենան մայիսի 5-ին, որտեղ քաղաքական ուժերը կպայքարեն Երեւանի ավագանու 65 տեղի համար: Ցուցակների գրանցումը կկատարվի մարտի 22-31-ին, նախընտրական քարոզչությունը կսկսվի ապրիլի 7-ին եւ կավարտվի մայիսի 3-ին: Երեւանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենան բացառապես համամասնական ընտրակարգով:

Партия «Аракелутюн» («Миссия») представила в Центральную избирательную комиссию Армении пропорциональный список для участия в выборах в  Совет старейшин Еревана. Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am сообщила пресс-секретарь ЦИК Эрмине Арутюнян.
Пропорциональный список партии «Аракелутюн», состоящий из 29 кандидатов, возглавляет Месроп Аракелян, на втором месте – Манук Сукиасян, а на третьем – Грачья Саркисян.
Напомним, что выборы в Совет старейшин Еревана пройдут 5 мая: политические силы будут бороться за 65 мест. Регистрация  списков состоится в период с 22 по 31 марта. Предвыборная агиткампания начнется 7 апреля и завершится 3 мая, 4 мая – день тишины. Выборы проводятся только по пропорциональной системе. Ранее свой список представили правящая Республиканская партия Армении, партии «Процветающая Армения», «Оринац еркир» и Армянский национальный конгресс. Срок подачи документов истекает сегодня в 18.00.