Պետերբուրգում մարտի 22-ի երեկոյան կենցաղային գազի պայթյուն է տեղի ունեցել Նաստավնիկովի պողոտայի իննհարկանի շենքի 4-րդ հարկի բնակարանում: Պայթյունից հետո հրդեհ է բռնկվել:
Պայթյունի եւ հրդեհի հետեւանքով զոհվել է մեկ կին, տուժել` եւս յոթ մարդ:
АН-online-ը, վկայակոչելով ԱԻՆ-ին, հայտնում է, որ պայթյունի հետեւանքով փլվել են երրորդ եւ չորրորդ հարկերի պատշգամբները, ինչպես նաեւ մասնակիորեն փլուզվել է վերելակի առաստաղը: Չորրորդից մինչեւ վեցերորդ հարկերի ապակիները փշրվել են: Բնակիչներին ժամանակավորապես տեղավորել են մոտակա դպրոցում:
Առավոտյան պայթյունի վայրում փլատակների մաքրման աշխատանքներն արդեն ավարտվել են: Հիվանդանոցում գտնվում է չորս մարդ, որոնցից երեքը` ծանր վիճակում, հայտնում է gazeta.ru-ն։

В Петербурге вечером 22 марта произошел взрыв бытового газа в квартире на 4-м этаже девятиэтажного жилого дома на проспекте Наставников. После хлопка начался пожар.
В результате взрыва и пожара погибла женщина, еще семь человек пострадали.
Как сообщает «АН-online» со ссылкой на МЧС, в результате взрыва произошло обрушение балконов на третьем и четвертом этажах, а также частичное обрушение перекрытий по лифтовой шахте. С четвертого по шестой этажи были выбиты стекла. Жителей временно разместили в ближайшей школе.
Как сообщает «Газета.Ru», к утру работы по разбору завалов на месте взрыва завершены. В больнице находятся четыре человека, из них трое – в тяжелом состоянии.