Պաբլո Պիկասոյի երկու եւ Խուան Միրոյի մի կտավները, որոնք առեւանգվել էին Մալագայի պատկերասրահից 2010թ., հայտնաբերվել են իսպանական ոստիկանության կողմից, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը` վկայակոչելով Իսպանիայի ներքին գործերի նախարարությունը:
Երեք տարի է տեւել Պիկասոյի «Բու» եւ «Ընտանեկան դիմանկար» նկարների եւ Խուան Միրոյի` թղթի վրա արված գծանկարի որոնումները: ՆԿարները պատկանում էին մասնավոր հավաքորդին, ով դրանք ժամանակավոր հիմունքներով տվել էր պատկերասրահին: Ոստիկանությունը ձերբակալել է կասկածյալներից մեկին: Շնորհիվ ստացված տեղեկությունների` իրավապահներին հաջողվել է գտնել նկարների հետքը:
Ինչպես հայտնում են ոստիկանները, հետաքննությունը դեռ շարունակվում է, եւ գործը կփակվի, երբ ձերբակալվեն առեւանգիչները:

Две картины Пабло Пикассо и одна работа Хуана Миро, украденные из галереи в Малаге в 2010 году, были обнаружены испанской полицией, сообщает ИТАР ТАСС со ссылкой на министерство внутренних дел Испании.
Три года продолжалось расследование кражи картин «Сова» и «Семейный портрет» кисти Пабло Пикассо и гравюры на бумаге Хуана Миро из картинной галереи в Малаге.  Картины принадлежали частному коллекционеру, который передал их картинной галерее на время. Полиция арестовала одного из подозреваемых в краже. Благодаря полученным от него сведениям, стражам порядка удалось напасть на след картин.
Как сообщают полицейские, расследование еще продолжается, и дело будет закрыто только после того, как будут арестованы все преступники.