Հյուսիսային Քարոլինայի բնակիչ Դենթե Ջամարա Սիմսին 6 ամսվա ազատազրկման են դատապարտել՝ Twitter-ում ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հասցեին սպառնալիքներ հրապարակելու համար: Նա գործարքի է գնացել քննության հետ եւ խոստովանել, որ գիտակցաբար եւ կամավոր տեղադրել է այդ սպառնալիքները:
Քննության ընթացքում 22-ամյա Սիմսը պնդել է, որ սպառնալից թվիթներ է հրապարակել լինելով մարիխուանայի ազդեցության տակ, հաղորդում է Lenta.ru-ն՝ վկայակոչելով AP-ն: Սիմսը Օբամային ներողություններով նամակ է ուղարկել:
2012-ի սեպտեմբերին Շարլոթում կայացած դեմոկրատական կուսակցության համագումարի ժամանակ Սիմսը 5 թվիթ է հրապարակել, որոնցից մեկում ասվում է. «Գաղտնի ծառայությունը անօգնական կլինի, երբ ես ինքնաձիգն ուղղեմ Բարաքի ճակատին»: Բացի այդ, նա իրեն համեմատել է Լի Հարվի Օսվալդի հետ, ով կասկածվում էր նախագահ Ջոն Քենեդիի սպանության մեջ:

Жителя Северной Каролины Донте Джамара Симса приговорили к шести месяцам лишения свободы за угрозы жизни президента США, опубликованные в твиттере. Он пошел на сделку со следствием и признал, что сознательно и добровольно размещал угрозы.
В ходе следствия 22-летний Симс утверждал, что публиковал угрожающие твиты, будучи под воздействием марихуаны, сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на AP. Симс отправил Обаме письмо с извинениями
В сентябре 2012 году во время съезда Демократической партии в Шарлотте Симс опубликовал пять твитов. Один из них гласил: «Секретная служба будет беззащитна, когда я нацелю автомат в лоб Бараку». Кроме того, он сравнивал себя с Ли Харви Освальдом, который подозревался в убийстве президента Джона Кеннеди.