Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին՝ ծննդյան 60-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ:
«Հայաստանը մեծապես արժեւորում է Չինաստանի հետ ավանդական բարեկամական հարաբերությունների եւ տարբեր բնագավառներում սերտ համագործակցության կայուն եւ հետեւողական ամրապնդումն ու խորացումը, ինչը բխում է մեր երկրների եւ ժողովուրդների կենսական շահերից:
Լիահույս եմ, որ մոտ ապագայում հնարավորություն կունենանք անձամբ քննարկելու հայ-չինական միջպետական հարաբերությունների խորացման եւ միջազգային ասպարեզում համագործակցության ամրապնդման հարցերը՝ դրանք մակարդակն էլ ավելի բարձրացնելու նպատակով:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն եւ նորանոր աշխատանքային հաջողություններ՝ ի բարօրություն Չինաստանի բարեկամ ժողովրդի»,-ասված է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

YEREVAN. – Armenia’s President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to the President of the People’s Republic of China, Xi Jinping, on his 60th birth anniversary.
“Armenia attaches great importance to the traditionally friendly relations with China, steady and consistent strengthening and deepening of the close cooperation in different areas, which emanates from the vital interests of our two peoples and countries.
I am hopeful that in the nearest future we will have the opportunity to personally discuss issues related to the deepening of the Armenian-Chinese interstate relations and cooperation in the international area in order to further elevate their level.
I wish you excellent health, happiness and new success in your work for the benefit of the friendly people of China,” the congratulatory message of the President of Armenia reads.