Սվերդլովի մարզում ոստիկանները սարսափազդու հանցագործություն են բացահայտել: Բերեզնյակի քաղաքի  տարածքում նրանք հինգ նորածինների մասունքներ են գտել: Գազանաբարո հանցանքի կասկածանքով տեղացի ամուսնական զույգ է ձերբակալվել, նոյեմբերի 7-ին հայտնում է ՆԳՆ-ի տարածաշրջանային վարչության մամուլի ծառայությունը:
Հետաքննության ընթացքում իրավապահները 1957թ. ծնված հավաքարարի եւ նրա 1958թ. ծնված ամուսնու հետքի վրա են դուրս եկել: Ամուսինները հարցաքննության ժամանակ չեն թաքցրել, որ իրենք են նորածիններին թաղել հողամասի ծայրամասում, փոխանցում է  «ԵվրոՍՄԻ»-ն:
Կինը, որն արդեն հինգ երեխա ունի, ոստիկաններին բացատրել է, թե ի վիճակի չէր եւս հինգին մեծացնել՝ ամուսնու հարբեցողության պատճառով: Ուստի 1982, 1986, 1992, 1994 եւ 1997թթ.  նա ծննդաբերել է ջրով լի լոգարանում, որպեսզի նորածինները խեղդվեն ծնվելիս: Դրանից հետո ամուսինները երեխաներին թաղել են հողամասում:
Ներկա պահին երեխաների մասունքներն ուղարկվել են փորձաքննության: Ոստիկանության աշխատակիցները շարունակում են պարզել ահավոր հանցագործության  հանգամանքները:

Просто кошмарное преступление раскрыли сотрудники полиции Свердловской области, когда обнаружили на территории города Березняки останки пятерых новорожденных детей. По подозрению в совершении этого дикого преступления была задержана местная супружеская пара, сообщает пресс-служба регионального УМВД 7 ноября.
В ходе расследования сотрудники полиции вышли на уборщицу 1957 года рождения, работавшую на местном заводе, и ее супруга 1958 года рождения - рабочего котельной ЖКО. Во время допроса муж и жена не стали скрывать того, что это именно они закопали пятерых своих новорожденных детей на окраине огорода, передает «ЕвроСМИ».
Женщина, у которой уже есть пять детей, пояснила полицейским, что была не в состоянии воспитывать еще пятерых детей из-за алкоголизма мужа, поэтому в 1982, 1986, 1992, 1994 и 1997 годах рожала в ванной полной воды, чтобы ее новорожденные малыши захлебнулись при родах. После этого супруги закапывали детей на огороде.
В настоящее время останки детей отправлены на экспертизу. Сотрудники полиции продолжают устанавливать обстоятельства этого кошмарного преступления.