Ինդոնեզացի հայտնի հոգեւորական Ֆելիքս Սիաուն իր Twitter –ում մի շարք գրառումներ է կատարել, որոնցում բացատրում է, թե ինչու է պետք խուսափել սելֆիից: Նա հատկապես դատապարտել է այն լուսանկարները, որոնցում մահմեդական կանայք են՝ նրանց «պիղծ» անվանելով, փոխանցում է Daily Mail-ը:
Ըստ նրա՝ սելֆիի հեղինակները սոցիալական ճանաչման կարիք ունեն, եւ լուսանկարներն օգնում են նրանց իրենց մյուսներից լավ զգալ: «Մենք վատագույն մեղքին ենք ենթակա՝ մեծամտությանը», - ասել է նա:
Ի պատասխան նրա հայտարարությանը՝ սոցցանցերի հարյուրավոր օգտատերեր #Selfie4Siauw հեշթեգով սելֆիներ են տեղադրել, հայտնում է Lenta.ru-ն:

Мусульманский священнослужитель назвал селфи грехом, заявив, что это признак гордыни и высокомерия.
Популярный индонезийский клирик Феликс Сиау (Felix Siauw) опубликовал в своем Twitter серию записей, в которых объясняется, почему следует избегать селфи. Особенно он осудил фотографии, которые делают мусульманские женщины, назвав их «нечистыми», пишет Daily Mail.
По его словам, авторы селфи нуждаются в социальном признании, и фотографии помогают им чувствовать себя лучше других. «Мы подверглись худшему греху— высокомерию», — сказал он.
В ответ на его заявление сотни пользователей соцстей выложили селфи с хэштегом #Selfie4Siauw, сообщает Lenta.ru.