ԿԺԴՀ իշխանությունները սպառնացել են Հարավային Կորեային «ամենադժբախտ վախճանով», եթե նա միանան Փհենյանի դեմ ԱՄՆ ագրեսիվ պատեազմին, գրում է Agence France-Presse-ն։
Սպառնալիքը հնչեցվել էր այն բանից հետո, երբ հայտնի էր դարձել Հարավային Կորեայի եւ ԱՄՆ համատեղ զորավարժությունների մասին։
«Հարավկորեական իշխանությունները չեն կարող խոսափել դժբախտ վախճանից, եթե նրանք համառորեն ցանկանում են միանալ ԱՄՆ-ի ագրեսիվ պատերազմին»,- ասված է Հյուսիսային Կորեայի կառավարության հայտարարության մեջ, գրում է Gazeta-ն։
ՀյուսիսայինԿոթրեան նաեւ զգուշացրել է, որ կարող է պատասխանել ՀԱրավային Կորեայի հարվածներին։
Փետրվարի սկզբին ԱՄՆ ատոմային սուզանավը ժամանել էր Հարավային Կորեա համատեղ ռազմական զորավարժությունների մասնակցելու համար։

Власти КНДР пригрозили Южной Корее «самым несчастным концом», в случае если она присоединится к США в «агрессивной войне» против Пхеньяна. Об этом сообщает Agence France-Presse.
Угроза была озвучена после того, как стала известна информация о совместных военных учениях Южной Кореи и США.
«Южнокорейские власти не смогут избежать самого несчастного конца, если они упорно желают присоединиться к США в агрессивной войне», — отмечается в заявлении правительства Северной Кореи, опубликованном в государственных СМИ, передает Gazeta
Также Северная Корея предупредила, что сможет ответить на удары со стороны Южной.
В начале февраля атомная подводная лодка США прибыла в Южную Корею для участия в совместных военных учениях.