Ապրիլի 28-30-ը բանակի զենիթահրթիռային բրիգադներից մեկի հետ անց է կացվել մարտական հրաձգությամբ մարտավարական զորավարժություն, որի կրակային փուլին հետեւում էին նաեւ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, ԼՂՀ պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանն ու բարձրաստիճան զինվորականներ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե մարտական հրաձգությամբ մարտավարական զորավարժության ընթացքում պաշտպանության բանակի հակաօդայինները, գերազանց իրականացնելով մարտական խնդիրը, ճիշտ եւ ժամանակին խոցել են բոլոր թիրախները:
Զորավարժության ավարտին բանակի հրամանատարը նախ` շնորհակալություն է հայտնել մասնակիցներին զորախաղերի ընթացքում առաջադրված բոլոր խնդիրներն անթերի իրականացնելու համար, իսկ այնուհետեւ մի շարք զինծառայողների պարգեւատրել է պատվոգրերով, արժեքավոր նվերներով եւ կրծքանշաններով:

С участием одной из зенитно-ракетных бригад Армии обороны Нагорного Карабаха 28 – 30 апреля были проведены тактические учения, за которыми следили президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян, начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Юрий Хачатуров, министр обороны НКР, генерал-лейтенант Мовсес Акопян и высокопоставленные военные.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Минобороны НКР, в ходе тактических учений силы противовоздушной обороны Армии обороны, отлично выполнив боевую задачу, правильно и вовремя сбили все мишени.
В завершение учений командующий Армией обороны сначала выразил благодарность за безупречное выполнение всех поставленных задач, а затем вручил ряду военнослужащих почетные грамоты и ценные подарки.