Մայիսի 17-23-ը Վիեննայում տեղի ունեցող «Եվրատեսիլ-2015» մրցույթի շրջանակներում Վիեննայի քաղաքապետարանի առջև կառուցվել է «Փոքր Եվրոպա» ավանը, որտեղ 10-ից ավել երկրների շարքում ներկայացված է նաև Հայաստանի տաղավարը: Տաղավարը հնարավորություն է ընձեռում Հայաստանը ներկայացնել որպես զբոսաշրջության տեղանք:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե նախաձեռնությունը տեղի է ունենում Ավստրիայում ՀՀ դեսպանության և Ավստրիայի զարգացման գործակալության, ինչպես նաև Ավստրիայի արևելագիտական ընկերության համատեղ ջանքերով:
Մայիսի 21-ին Հայաստանը ներկայացնող տաղավար այցելեցին Ավստրիայում ՀՀ դեսպան Արման Կիրակոսյանը, Ավստրիայի զարգացման գործակալության գործադիր տնօրեն Մարտին Լեդոլտերը և Ավստրիայի արևելագիտական ընկերության ներկայացուցիչները: Նրանք իրենց ողջույնի խոսքը հղեցին և մասնակիցներին հաջողություն մաղթեցին մրցույթի եզրափակչում:

In the framework of Eurovision Song Contest 2015 on May 17-23, a ‘Little Europe’ Eurovillage was installed in front of the Vienna City Hall. Armenia’s pavilion is presented there along with those of over 10 other countries. The pavilion presents Armenia as a tourist destination.
According to Armenia’s MFA, the initiative belongs to the Armenian Embassy to Austria, the Austrian Development Agency (ADA) and the Austrian Association for the Middle East.
The pavilion was attended by Arman Kirakossian, Armenian Ambassador to Austria, Martin Ledolter, the ADA CEO, and representatives of the Austrian Association for the Middle East on Thursday.