Եգիպտոսում կործանված ռուսական օդանավում, համաձայն Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության կառավարության տվյալների, եղել է 214 ռուսաստանցի եւ 3 ուկրաինացի։ 217 զբոսաշրջիկների թվում եղել է 138 կին, 62 տղամարդ եւ 17 երեխա։ Այս մասին հայտնում է Lenta.ru-ն՝ վկայակոչելով Reuters գործակալությունը։
Ըստ Մինսկի նախնական տեղեկությունների՝ զոհերի թվում եղել է Բելառուսի 1 քաղաքացի։
Հիշեցնենք, որ Շարմ էլ Շեյխից Սանկտ Պետերբուրգ չվերթն իրականացնող «Կոգալիմավիա» ընկերության (MetroJet) Airbus-321 օդանավը Եգիպտոսից դուրս է եկել Երեւանի ժամանակով ժամը 07։51-ին եւ թռիչքից 23 րոպե անց անհետացել ռադարների էկրաններից։ Օդանավում եղել է 217 ուղեւոր եւ անձնակազմի 7 անդամ։ Նրանցից ոչ ոք ողջ չի մնացել։

According to the information of the Arab Republic government, there were 214 Russians and 3 Ukrainians among the passengers of a Russian liner crashed in Egypt. The 217 travelers included 138 women, 62 men and 17 children, Lenta.ru reports, citing Reuters.
Among those killed was also one Belarus citizen, the preliminary information provided by Minsk says.
Airbus A321 jetliner, which was operated by Russian carrier Kogalymavia, took off at 07:14 Moscow time. It didn’t contact Larnaca (Cyprus) and disappeared from radars. The plane crashed in Sinai peninsula.