Աֆղան քաղաքական գործիչ Սայեդ Ֆազուլլա Վահիդին, որը նախկինում զբաղեցնում էր Քունար եՀերաթ նահանգների ղեկավար պաշտոնները, ուրբաթ անհայտ մարդկանց կողմից առեւանգվել է Պակիստանի մայրաքաղաքի կենտրոնական շրջաններից մեկից, գրում է ՏԱՍՍ-ը` վկայակոչելով  Dawn-ը:
Առկա տեղեկության համաձայն՝ 65-ամյա Վահիդին թոռան հետ զբոսնում էր մայրաքաղաքային Ֆ-7 հատվածի շուկաներից մեկի մոտակայքում, որտեղ առավելապես օտարերկրացիներ եւ տեղացի ապահովված քաղաքացիներ են ապրում: Ականատեսների վկայությունների համաձայն՝ անսպասելիորեն նրանց երկու մեքենա է մոտեցել` սպիտակ    Toyota Corolla եւ չպարզված ապրանքանիշի սեւ մեքենա՝ կապույտ փայլփլուն  լուսացույցով: Դրանցից դուրս եկած երեք տղամարդիկ Վահիդիին բռնի կերպով ստիպել են նստել սեւ մեքենան, ինչից հետո թաքնվել են: Առեւանգման մասին դիմումով ոստիկանություն է ներկայացել քաղաքական գործչի զարմիկը` Սայեդ Զաբիուլլա Վահիդին:

Афганский политик Сайед Фазлулла Вахиди, ранее занимавший должности губернатора провинций Кунар и Герат, похищен в пятницу неизвестными в одном из центральных районов пакистанской столицы, пишет ТАСС со ссылкой на Dawn.
По имеющейся информации, 65-летний Вахиди прогуливался вместе с внуком по улице вблизи одного из рынков столичного сектора Ф-7, где преимущественно проживают иностранцы и обеспеченные местные граждане. По свидетельствам очевидцев, внезапно к ним подъехали две автомашины - белая Toyota Corolla и черный автомобиль неустановленной марки с проблесковым маяком синего цвета. Вышедшие из них трое мужчин силой заставили Вахиди сесть в черную машину, после чего скрылись. С заявлением о похищении в полицию обратился племянник политика Сайед Забиулла Вахиди.