Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի շտաբում անտեսել են Նյու Յորքում ՄԱԿ Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում հանդիպելու Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի առաջարկը, հայտնում է Foreign Policy-ն:
Պարբերականի տեղեկություներով՝ Ուկրաինայի նախագահի վարչակազմը նույն հարցումով դիմել է ԱՄՆ նախագահի երկու թեկնածուներին՝ Հիլարի Քլինթոնին եւ Դոնալդ Թրամփին: Քլինթոնը համաձայնել է. Պորոշենկոյի հետ նրա հանդիպումը երկուշաբթի է կայացել: Մինչդեռ Թրամփից այդպես էլ պատասխան չի ստացվել:
Հանրապետականների թեկնածուի շտաբում չեն մեկնաբանել իրավիճակը, հայտնում է Foreign Policy-ն: Այդուհանդերձ, դատելով Թրամփի պլանավորած միջոցառումների գրաֆիկից՝ նա Պորոշենկոյի հետ հանդիպելու մտադրություն չունի: Թրամփը մեկնել է Հյուսիսային Կարոլինա, որից հետո պետք է ուղեւորվի Օհայո: Հանրապետականների թեկնածուն Նյու Յորքում չի լինի մինչեւ շաբաթվա վերջ, հայտնում է պարբերականը:

U.S. presidential candidate Donald Trump’s campaign ignored the proposal of the President of Ukraine Petro Poroshenko to meet in New York on the sidelines of the United Nations General Assembly this week, Foreign Policy reported.
According to the newspaper, a spokesperson for the Ukrainian presidential administration reached out to both Trump and his Democratic rival, former Secretary of State Hillary Clinton, to meet with Poroshenko. Only Clinton said yes, sitting down with the president on Monday. The Trump campaign did not give a clear answer.
Trump’s campaign did not comment on the situation, Foreign Policy noted.
Nevertheless, according to the candidate’s public schedule, he does not intend to hold a meeting with Poroshenko. He’s already jetted to North Carolina and has plans to be in Ohio and Pennsylvania the rest of the week, not in New York, where the U.N. meeting ends on Sept. 26, the day of the first presidential debate.