Բրիտանական ոստիկանությունը կապ չի գտել Վեսթմիսթերում ահաբեկչություն իրականացրած Հալիդ Մասուդի ու «Իսլամական պետություն»ահաբեկչական խմբավորման միջեւ։
Ավելի վաղ ԻՊ-ն պատասխանատվություն էր ստանձնել Վեսթմիսթերում տեղի ունեցած հարձակման համար։ Սակայն բրիտանական ոստիկանության ներկայացուցիչը հայտնել էր, որ առայսօր չի ապացուցվել ահաբեկչի կապը ԻՊ-ի կամ Ալ Կաիդայի հետ։
Հիշեցնենք, որ մարտի 22-ին Բրիտանիայի քաղաքացի 52-ամյա Հալիդ Մասուդը Լոնդոնի կենտրոնում մեքենան վարել էր հետիոտնի վրա, իսկ հետո դանակով հարձակվել ոստիկանների վրա։ Ոստիկանները կրակ էին բացել ու սպանել հարձակվողին։Ահաբեկչության հետևանքով զոհվել էր 4 մարդ։

Британская полиция не нашла связи между Халидом Масудом,  совершившим нападение в Вестмистере, и террористическими группировками «Исламское государство» и «Аль Каида», передает BBC
Ранее ИГ взяло на себя ответственность за нападение в Вестмистере. Однако представитль британской полиции заявил, что , хотя Масуд «явно интересовался джихадом», полиция до сих пор не обнаружила доказательств  его связи с  ИГ  или «Аль-Каидой», а также того, что Масуд обсуждал свой замысел с другими.
Напомним, что 22 марта в центре Лондона неизвестный мужчина наехал на пешеходов, а затем набросился с ножом на полицейского. Нападавший был застрелен полицией возле британского парламента. Британская полиция назвала имя  Вестминстерского террориста. Им оказался гражданин Британии, 52-летний Халид Масуд.