Հայաստանի փոխվարչապետ, ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի անդամ Արմեն Գեւորգյանն այսօր` նոյեմբերի 17-ին մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ` մասնակցելու ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի հերթական` 48-րդ նիստի աշխատանքներին:
ՏԿՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նիստի օրակարգում ընդգրկված մի շարք հարցերի թվում են մասնավորապես Մինչեւ 2020 թվականն ընկած ժամանակահատվածում ատոմային էներգիայի խաղաղ օգտագործման բնագավառում ԱՊՀ երկրների համագործակցության մասին շրջանակային ծրագրի, Սպառողների պաշտպանության ոլորտում ԱՊՀ ճյուղային համագործակցության մարմնի ստեղծման մասին նախագծերը: Կքննարկվեն նաեւ ԱՊՀ երկրների հարկային ծառայությունների ղեկավարների համակարգող խորհրդի գործունեության, ԱՊՀ երկրներում մտավոր սեփականության պաշտպանության եւ իրավական պահպանության վիճակի մասին եւ այլ հարցեր:
Փոխվարչապետը նոյեմբերի 19-ին կմիանա Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի եւ Եվրասիական տնտեսական համագործակցության (ԵՎՐԱԶԵՍ) միջպետական խորհրդի նիստերին մասնակցելու նպատակով ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությանը:

Вице-премьер Армении, министр территориального управления Армен Геворкян 17 ноября отбыл в Санкт-Петербург, где примет участие в 48-ом  заседании Экономического совета СНГ.
19 ноября вице-премьер присоединится к делегации, возглавляемой премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном, которая будет находиться в Санкт-Петербурге для участия в заседаниях Совета глав правительств СНГ и Межгосударственного совета Евразийского экономического сообщества (ЕврАзЭС).
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Министерства территориального управления, в повестке заседания ряд вопросов, в числе которых проекты рамочного соглашения о сотрудничестве стран СНГ в сфере мирного использования атомной энергии до 2020 года и создания органа отраслевого  взаимодействия СНГ в сфере защиты прав потребителей.
Отдельное внимание будет уделено разработке политики в области защиты прав потребителей в странах Содружества.
Также будет затронута деятельность координационного совета глав налоговых служб СНГ, ситуация с защитой интеллектуальной собственности и правовой защищенностью.