Գերմանական Audi ավտոընկերությունը Բարսելոնայում կանցկացնի Audi Summit ցուցահանդես- կոնֆերենցիան, որի շրջանակում էլ կկայանա А8 նոր ֆլագմանյան սեդանի շնորհանդեսը, հայտնում է Lenta-ն։
Ցուցահանդեսն իր աշխատանքը կսկսի հուլիսի 11-ին, ապրանքանիշի շոու-պրեզենտացիայով, որի ընթացքում կցուցադրվի նոր ֆլագմանյան սեդանը՝ Audi A8-ը։ Այցելուները կկարողանան ցուցասրահում ծանոթանալ կոնցեպտների հետ ու ավելի շատ տեղեկություններ իմանալ ապագայի փոխադրամիջոցների մասին։
Կոնֆերենցիայի ժամանակ ներկայացվելու են նաեւ ընկերության հետագա արդիականացման ծրագրերը։ Ընկերությունը խոստանում է ցուցադրել առաջադեմ լուծումներ ապագայի քաղաքային տրանսպորտային համակարգերի ապահովման համար՝ ինքնակառավարվող մեքենաներից սկսած մինչեւ ավտոմատ կայանման համակարգեր։ Բացի դրանց կներկայացվի նաեւ Audi AI ծրագիրը՝ «Audi արհեստական ինտելեկտը»։

Немецкая автомобильная компания Audi проведет в Барселоне выставку-конференцию Audi Summit, в рамках которой состоится мировая премьера нового флагманского седана А8, передает Lenta
Выставка начнет свою работу 11 июля шоу-презентацией бренда, в ходе которой будет задействовано светодиодное панно шириной 50 метров. В этот же день будет продемонстрирован новый флагманский седан Audi A8. В прилегающей части выставочного центра посетители смогут познакомиться с концептами и узнать о транспортных системах будущего.
На конференции также будут представлены планы дальнейшей дигитализации компании. Площадь экспозиции составит более 10 тысяч квадратных метров, компания обещает продемонстрировать передовые решения для обеспечения городских транспортных систем завтрашнего дня — от сервисов премиального уровня в области мобильности до автомобилей с автономным управлением и системами автоматической парковки. Кроме того, публике продемонстрируют программу Audi AI — «Искусственный интеллект Audi».