Փախստականների եւ հարկադիր վերաբնակների հետ աշխատանքի հարցերով պետական կոմիտեի նախագահ Ալի Հասանովի թոռը՝ Նայիլ Ալլահվերդիեւը, ով աղետալի ավտովթարի պատճառ էր դարձել, դատապարտվել է 6 տարվա ազատազրկման:
Ինչպես հայտնում է Minval.az-ը, «Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը լքելու» հոդվածը, ըստ որի եւ մեղադրվում էր Նայիլ Ալլահվերդիեւը, հանվել է դատավճռից: Ինչպես նշել է դատավորը, դատարանում սույն հոդվածը չի ապացուցվել դատախազության կողմից: Այսինքն, Ալլահվերդիեւը չի փախչել դեպքի վայրից:
Հիշեցնենք, որ 2017 թվականի օգոստոսի 3-ին Ն. Ալլահվերդիեւը Mercedes-Gelandawagen մակնիշի ավտոմեքենայով Բաքվի Նարիմանով շրջանի տարածքում ծանր ավտովթար էր իրականացրել, ինչի հետեւանքով երկու մարդ էր զոհվել, եւս երկու Թուրքիայի քաղաքացի տարբեր աստիճանի ծանր վնասվածքներ էր ստացել:

Внук председателя Госкомитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Азербайджана Али Гасанова — Наиль Аллахвердиев, по вине которого произошло страшное ДТП, приговорен к 6 годам лишения свободы.
Как сообщает Minval.az, статья «Оставление места дорожно-транспортного происшествия», по которой обвинялся Наиль Аллахвердиев, исключена из приговора. Как отметил судья, обвинение по этой статье не было доказано в суде прокуратурой. То есть, Аллахвердиев не сбегал с места происшествия.
Н.Аллахвердиев 3 августа 2017 года на автомобиле марки «Mercedes-Gelandawagen» совершил тяжелое ДТП на территории Наримановского района города Баку, в результате которого двое человек погибли и еще двое граждан Турции получили телесные повреждения различной степени тяжести.