Ամերիկացի միլիարդատեր, մի քանի խաղատների սեփականատեր Սթիվ Վիննը սեփական Wynn Resorts ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնից հեռացել է ոտձգությունների մեղադրանքների ֆոնին, նշված է ընկերության մամուլի հաղորդագրության մեջ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Վինն իրեն ոտնձգությունների մեջ մեղավոր չի համարում:
«Վերջին շաբաթներին ես հայտնվել եմ բացասական գովազդի կենտրոնում: Ես մտածել եմ այն հարցի շուրջ, թե դա ինչպիսի մթնոլորտ է ստեղծում՝ այնպիսի, որի դեպքում հապշտապ դատողությունները մնացյալ ամեն ինչից ավելի կարեւոր են, ներառյալ փաստերից: Ես եկել եմ այն եզրակացության, որ ներկայիս կարգաիճակում չեմ կարող արդյունավետ աշխատել: Այնպես որ՝ անմիջապես հեռանում եմ գլխավոր տնօրենի եւ ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնից, որը հիմնադրել ու սիրում եմ»,- հայտարարել է միլիարդատեր բիզնեսմենը:
Ընկերությունն իր հերթին Վիննին շնորհակալություն է հայտնել, որ «ստեղծել է ժամանակակից Լաս Վեգաս» եւ շատ բան արել ժամանցի ինդուստրիայի զարգացման համար:

Владелец нескольких казино, американский миллиардер Стив Винн уволился с поста генерального директора собственной компании Wynn Resorts на фоне обвинений в домогательствах, говорится в пресс-релизе компании, передает РИА Новости.
Винн не признает себя виноватым в домогательствах.
«В последние недели я оказался в центре негативной рекламы. Я размышлял над тем, какую атмосферу это создает — такую, в которой поспешные суждения важнее всего остального, включая факты. Я пришел к выводу, что не могу эффективно работать в нынешнем качестве. Так что я немедленно ухожу в отставку с поста генерального директора и председателя совета директоров компании, которую я основал и которую люблю», — заявил бизнесмен-миллиардер.
В свою очередь компания поблагодарила Винна за то, что он «создал современный Лас-Вегас» и много сделал для индустрии развлечений.