Երեւանի քաղաքապետարանի շենք ներխուժմամբ պայմանավորված Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի հետ։
Երեւանի քաղաքապետարանից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ոստիկանապետը հայտնել է, որ բացատրական աշխատանքներ են տարվում դեպքի առնչությամբ ցուցարարների հետ։
Նշենք, որ այսօր՝ մայիսի 16-ին, Ալեքսանդր Մյասնիկյան արձանի հետնամասի այգում ավելի քան 25 ծառեր հատելու դեմ բողոքի ակցիա իրականացնող ցուցարարները մտել են քաղաքապետարանի շենք եւ պահանջում են հանդիպում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ: Նրանք պահանջում են քաղաքապետի հրաժարականը:

В связи с проникновением участников акции протеста, выступающих против начала строительных работ на территории сквера у памятника Мясникяну, в здание муниципалитета Еревана 16 мая мэр столицы Тарон Маркарян провел телефонную беседу с начальником Полиции Армении Валерием Осипяном.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе мэрии Еревана, Осипян заявил о том, что сейчас с митингующими ведутся разъяснительные работы.
Напомним, что участники акции протеста, выступающие против уничтожения свыше 25 деревьев и начала строительных работ на территории ереванского сквера у памятника Мясникяну, ворвались в здание мэрии столицы. Они требуют отставки мэра Еревана Тарона Маркаряна.