Հայանտառ ՊՈԱԿ-ի տարբեր անտառտնտեսություններում ծառերի ապօրինի հատման և պաշտոնատար անձանց կողմից թույլ տրված չարաշահումների դեպքերով պետությանը պատճառված վնասը կազմում է 820 մլն 924 հազար դրամ:
NEWS.am-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան Գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից հայտնել են. «Քրեական գործով հուլիսի 19-ի դրությամբ մեղադրյալի դատավարական կարգավիճակ ունի 10 անձ, իսկ 11 անձի վերաբերյալ գործը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան, դատաքննությունն ընթացքի մեջ է:
Քրեական հետապնդման մարմնի միջնորդությունների հիման վրա 11 անձի նկատմամբ դատարանների որոշմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը: Հիշյալ անձանցից 2-ի դեպքում թույլատրելի է ճանաչվել գրավի կիրառումը:

Ущерб, нанесенный государству незаконной вырубкой деревьев в различных лесных хозяйствах ГНКО «Айантар», и злоупотреблений допущенных должностными лицами, составил 820 млн. 924 тыс. драмов. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили 30 июля в пресс-службе Генеральной прокуратуры Армении.
Так, по состоянию на 19 июля, 10 человек уже имеют процессуальный статус в качестве подсудимых и проходят по уголовному делу, а в отношении 11 человек дело было отправлено в суд с обвинительным заключением.
На основании ходатайства органа уголовного преследования, судами, в качестве меры пресечения, было принято решение о задержании 11 человек. В отношении двух из них было разрешено применение залога.