ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախկին իրավաբան Մայքլ Քոենը հերքում է, որ երկրի ղեկավարը հանդիպումներից մեկից հետո ծամել եւ կուլ է տվել ինչ-որ կարեւոր փաստաթուղթ, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Այն բոլոր տասնյակ լրագրողներին, որոնք ինձ են զանգահարել Օմարոսայի նոր գրքում այն պնդման կապակցությամբ, թե Թրամփը վերցրել է իմ գրառումը, դրել բերանը եւ կերել…Ես երբեք նման բան չեմ տեսել, ես ուղղակի ցնցված եմ, որ որեւէ մեկը կարող էր դա լուրջ ընդունել»,- նշել է նա Twitter-ում:
Այն մասին, որ Թրամփը փաստաթուղթը ծամել եւ կուլ է տվել, նախկինում հայտարարել էր Սպիտակ տան հասարակական կազմակերպությունների եւ բնակչության հետ կապերի հարցերով հաղորդակցության վարչության նախկին տնօրեն Օմարոսա Մանիգոլթ-Նյումանը:
Նրա խոսքով՝ պետության ղեկավարը Սպիտակ տան Օվալաձեւ աշխատասենյակում Քոենի հետ հանդիպումից հետո բերանն է խցկել ինչ-որ փաստաթուղթ: «Ես տեսել եմ, թե ինչպես է նա բերանը խցկել գրառումը: Հաշվի առնելով, որ Թրամփը մշտապես եղել է բավականին զզվող մարդ, ես զարմացած էի տեսնելով՝ թուղթն ինչպես էր ծամում ու կուլ տալիս: Հավանաբար, խոսքը շատ ու շատ մեծ գաղտնիքի մասին էր»,- The Washington Post-ը հատված է մեջբերել Նյումանի գրքից:

Michael Cohen, an attorney who worked as a lawyer for Donald Trump, has dismissed the claim that the US president had chewed and swallowed an important document after a meeting, reported Russian News Agency TASS.
“To the many dozens of journalists who called me, questioning OMAROSA claim in her new book that Donald Trump took a note from me, put it in his mouth and ate it...I saw NO such thing and am shocked anyone would take this seriously,” Cohen wrote on Twitter.
In her new book, entitled Unhinged: An Insider Account of the Trump White House, Omarosa Manigault-Newman—former Director of Communications for the US Office of Public Liaison—claimed that, after his meeting at the Oval Office with Michael Cohen in 2017, President Donald Trump had swallowed an important piece of paper with “sensitive” information.
“I saw him [Trump] put a note in his mouth,” Manigault-Newman wrote in the book, according to The Washington Post. “Since Trump was ever the germaphobe, I was shocked he appeared to be chewing and swallowing the paper. It must have been something very, very sensitive.”