Էլոն Մասկը հայտնել է, որ մոխրագույն-մետալիկ եւ սեւ-օբսիդիան գույնի ավտոմեքենաներ այսուհետ կթողարկվեն միայն հատուկ պատվերով։ Այդպիսի պատվերի համար գնորդը 1500 դոլարով ավել կվճարի։ Ըստ Մասկի՝ գունային բազմազանությունը խոչընդոտում է արտադրությանը, իսկ ընկերությունը ծրագրում է ավելացնել այն։
Արտադրության եւ վաճառքի ավելացմանն ուղղված միջոցառումներից գույների կրճատումը վերջինն էր, որ ձեռնարկել է Տեսլան։ Ընկերությունն իր առջեւ շաբաթական 5000 ավտոմեքենա թողարկելու նպատակ է դրել, որին հասնելու համար անգամ նոր արտադրամաս են բացել։
Վաճառքի խթանմանն ուղղված քայլ էր նաեւ Մոդել 3 ավտոմեքենաների թողարկումը ։ Երեւում է՝ Տեսլան իր նպատակներին հասնելու համար պատրաստ է շատ նորարարությունների։

Элон Маск сообщил, что автомобили цвета серый металлик и черный обсидиан впредь будут выпускаться только по спецзаказу. Обойдется такой заказ покупателю на 1500$ больше, чем обычно. По словам Маска, разнообразие цветовой гаммы тормозит производство, а компания серьезно настроена увеличить производство машин.
Сокращение цветовых вариантов является последней из принятых мер по увеличению производства и продаж автомобилей Тесла. Компания поставила перед собой цель выпускать 5000 машин в неделю, и для этого даже пришлось сконструировать новый сборочный цех. Но так как постройка здания не представлялась возможной, ребята из Тесла сконструировали палаточный вариант за 2 недели.
Еще одной мерой увеличения продаж стали немедленные поставки автомобиля Модели 3. Похоже, в Тесла всерьез намерены достичь поставленной перед собой цели, даже если придется пойти на сокращение цветовых вариантов, и это при том, что покупатели ожидают увидеть эти цвета, делая выбор.