ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ինքն ու Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կին Չեն Ընը նամակներով փոխանակվելուց հետո «սիրահարվել են միմյանց», հաղորդում է Reuters-ը:
«Ես շատ կոշտ էի, նա նույնպես: Իսկ հետո մենք սիրահարվեցինք: Իսկապես, նա ինձ հրաշալի նամակներ է գրել»,- իր կողմնակիցների ծիծաղի եւ ծափերի ներքո հայտարարել է Թրամփը: Նա, միաժամանակ, նշել է, որ բազմաթիվ մեկնաբաններ Կիմ Չեն Ընի հասցեին իր հաճոյախոսությունն «անպարկեշտ» կկոչեն:
Թրամփի վարչակազմը պատրաստվում է Կիմ Չեն Ընի հետ բարձր մակարդակով երկրորդ հանդիպմանը: Օրն ու վայրը դեռեւս հայտնի չեն:

Президент США Дональд Трамп заявил, что он и лидер Северной Кореи Ким Чен Ын «влюбились друг в друга» после обмена письмами, передает Reuters.
«Я был очень жестким,  и он тоже. А потом мы влюбились. Нет, действительно, он написал мне потрясающие письма, отличные письма», - заявил Трамп под смех и аплодисменты своих сторонников. При этом Трамп отметил, что многие комментаторы наверняка назовут «непристойными» его комплименты в адрес Ким Чен Ына.
Администрация Трампа готовится ко второй встрече на высшем уровне с Ким Чен Ыном.Время и место еще не объявлены.