Վանաձորում արձանագրվել է սպանության փորձի հերթական դեպքը: Այս անգամ` սպանության փորձ կատարածը եղել է անչափահաս: Ինչպես NEWS.am-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից, ապրիլի 5-ին, ժամը 19:20-ի սահմաններում թիվ 1 հիվանդանոցից ոստիկանության Վանաձորի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ ձախ գոտկային մասում ծակած-կտրած վնասվածքով Վանաձորի մարզադպրոցի մոտից իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել 1993 թվականին ծնված Գագիկ Գեւորգյանը:
Մեկնած օպերատիվ-քննրական խումբը պարզել է, որ նույն օրը 15:00-ի սահմաններում նշված հասցեում Գագիկ Գեւորգյանին դանակահարել է անհայտ անձը եւ պատճառել նծված վնասվածքը: Նույն օրը ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Գագիկ Գեւորգյանին դանակահարել է Հրայր Հարությունյանը, ով սովորում է Վանաձորի թիվ 11 դպրոցի 11-րդ դասարանում։
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՔՕ 112 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, Հրայր Հակոբյանը ձերբակալված է, դանակն առգրավված է: Կատարվում է նախաքննություն։ Քննությունը վարում է Վանաձորի քննչական բաժինը:

В Ванадзоре совершена очередная попытка убийства. Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Полиции, 5 апреля в 19:20 в Ванадзорское отделение поступил сигнал из Первой больницы о том, что с колото-резаным ранением в области поясницы от Ванадзорской спортивной школы к ним был перевезен Гагик Геворкян 1993 года рождения.
Оперативно-следственная группа выяснила, что в тот же день в районе 15:00 по вышеуказанному адресу неизвестный нанес удар ножом Гагику Геворкяну. В тот же день благодаря предпринятым мероприятиям выяснилось, что ножевое ранение Гагику Геворкяну нанес Грайр Акопян, который учится в 11 классе 11 школы Ванадзора.
По факту возбуждено уголовное дело по признакам 1 части 112 статьи Уголовного кодекса Армении. Грайр Акопян задержан, нож изъят. Ведется следствие. Его проводит Ванадзорский следственный отдел.