Դեկտեմբերի 6-ին` ժամը 4.50-ին «Ստեփանավան» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Ստեփանավանի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ «որովայնի ձախ կողային պատի կտրած, ծակած չթափանցող վերք» ախտորոշմամբ, ոչ սթափ վիճակում, իրենց մոտ բուժօգնության է դիմել մի տղամարդ։
Ոստիկանությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ մեկնած օպերատիվ խմբին տղամարդը հայտնել է, որ վնասվածքը ստացել է նույն օրը ժամը 2-ի սահմաններում, Լոռի Բերդ գյուղի Կենտրոնական փողոցում։ Այնտեղ փորձել է հանդարտեցնել վիճաբանող անհայտ անձանց, ինչի ժամանակ որովայնի շրջանում զգացել է սուր ցավ:
Նույն օրը ոստիկանության Ստեփանավանի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, օպերատիվ տվյալներն իրացնելիս Լոռի Բերդ գյուղի Աշոտ Երկաթ փողոցի տներից մեկից ոստիկանության բաժին բերման է ենթարկվել 35-ամյա մի քաղաքացի։ Նա ինքնախոստովանական բացատրություն է տվել, որ նույն օրը՝ կեսգիշերին, ոչ սթափ վիճակում, անձնական հարցերի պարզաբանման շուրջ առաջացած վիճաբանության ընթացքում իր մոտ գտնվող ծալովի դանակով մեկ անգամ հարվածել է

В  селе Берд Лорийской области произошла поножовщина.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции республики, в Степанаванское отделение Полиции 6 декабря из медцентра «Степанаван» поступило сообщение о том, что к ним за медпомощью обратился мужчина в нетрезвом состоянии с ранением в области брюшной полости.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции республики, отправившимся в больницу полицейским мужчина рассказал о том, что травму получил в тот же день на одной из улиц села Берд Лорийской области. Он пытался успокоить неизвестных ему ругающихся лиц, и именно в этот момент почувствовал острую боль в области брюшной полости.
В тот же день стражи порядка подвергли приводу в полицейское отделение 35-летнего гражданина, который признался в том, что в полночь того же дня, находясь не в трезвом состоянии, во время ссоры вокруг личных вопросов нанес мужчине один удар ножом в область брюшной полости.