Թուրք դատախազները ավելի քան 200 տարվա ազատազրկում են պահանջել երեք տղամարդկանց համար, որոնք մեղադրվում են Ղուրանի ուսուցման ստամբուլյան գիշերօթիկ դպրոցում առնվազն վեց երեխաների հանդեպ սեռական ոտնձգությունների մեջ։
Դատախազները 226 տարվա ազատազրկում են պահանջել երեք ուսուցիչների համար, որոնք մեղադրվում են Fikik-Der ասոցիացիայում երեխաների հանդեպ սեռական բռնության մեջ, հայտնում է Diken տեղեկատվական կայքը։
Դպրոցի աշխատակիցները ձերբակալվել են սեպտեմբերին՝ Ստամբուլի գլխավոր դատախազության հետաքննությունից հետո, որն իրականացվել է կրկնվող բռնաբարություններից դպրոցականների բողոքների հիման վրա։

Турецкая прокуратура потребовала более 200 лет тюрьмы для трех мужчин, обвиняемых в сексуальном надругательстве по меньшей мере над шестью детьми в стамбульской школе-интернате по изучению Корана.
Прокуроры просили о лишении свободы на срок до 226 лет для трех учителей, обвиняемых в сексуальном насилии над детьми в ассоциации Fikik-Der, нелицензионной программе по изучению Корана, сообщил  новостной сайт Diken.
Сотрудники школы были арестованы в сентябре после расследования, начатого Главной прокуратурой Стамбула на основании жалоб школьников на повторные изнасилования, сексуальные проступки и незаконные ограничения.