Կալիֆոռնիայում ամուսնական զույգը ձերբակալվել է այն բանի համար, որ գայթակղել է գողերին՝ հեծանիվը թողնելով փողոցում, այնուհետեւ ծեծի է ենթարկել նրանց բեյսբոլի մականով, երբ նրանք փորձել են այն գողանալ, հայտնում է FoxNews-ը։
Քորի Քորնութը եւ Սավաննա Գրիլոթը հաստատել են, որ իրենց փորձել են մի քանի անգամ կողոպտել։ Այդ պատճառով իրենք որոշել են ակտիվ դիրք ընդունել իրենց տան պաշտպանության հարցում՝ հեծանիվն օգտագործելով որպես խայծ։ Հանցագործներին ծեծելուց հետո Քորնութը եւ Գրիլոթը այդ մասին տեսանյութը տեղադրել են Youtube-ում։
Ըստ հաղորդագրությունների՝ զույգը շարունակել է իր «խաչակրաց արշավանքը» մի քանի ամիս, մինչեւ վերջապես կալանավորվել է։
2019թ․ հուլիս-նոյեմբեր ամիսներին նրանք կյանքի համար ոչ վտանգավոր վնասվածքներ են պատճառել չորս տարբեր մարդկանց, ասվում է Վիսալիայի ոստիկանության վարչության հայտարարության մեջ։ Սակայ հարեւանները կարծում են, որ նրանց թիվը անհամեմատ շատ է եղել։
Գողության փորձի համար ոչ ոք չի ձերբակալվել եւ չի մեղադրվել, քանի որ Քորնութը եւ Գրիլոթը երբեք ոստիկանություն չեն դիմել։

В Калифорнии супружеская пара арестована за то, что заманила воров, оставив на улице велосипеда, затем избила их бейсбольными битами, когда они попытались его украсть, передает FoxNews.
Кори Корнутт и Саванна Гриллот утверждали, что их пытались несколько ограбить. Поэтому  они решили занять активную позицию в  вопросе защиты своего дома, используя велосипед в качестве приманки. После избиения преступников, которые пришли его украсть, Корнут и Грилот разместили видео на Youtube.
По сообщениям, пара продолжала свой «крестовый поход» в течение нескольких месяцев, прежде чем они были наконец задержаны.
В период с июля по ноябрь 2019 года они нанесли неопасные для жизни ранения четырем различным людям, говорится в письменном заявлении Департамента полиции Висалии. Однако соседи считают, что их число было намного выше.
Никто не был арестован или обвинен в попытке кражи, потому что Корнут и Грилот никогда не  обращались в полицию.