Հուլիսի 20-ին ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը հանդիպել է Մոսկվայում գործող տարբեր հայ երիտասարդական միավորումներ եւ համայնքային կառույցներ ներկայացնող հասարակական գործիչների հետ։ Այս մասին ասվում է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարեւելյան հատվածում հուլիսի 12-ից ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով ստեղծված իրադրությանը, սահմանային լարվածության ֆոնին վերջին օրերին Մոսկվայում եւ Ռուսաստանի այլ քաղաքներում տեղի ունեցած զարգացումներին առնչվող հարցեր։
Հանդիպմանը, մասնավորապես, ընդգծվել է համախմբված գործելակերպի, այս օրերին հնարավոր սադրանքներից զերծ մնալու եւ միասնական ջանքերով ծագող հարցերի կարգավորման կարեւորությունը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

The Embassy of Armenia in the Russian Federation has released the following press release:
“Ambassador of Armenia to the Russian Federation Vardan Toghanyan today had a meeting with public figures representing various Armenian unions and community organizations operating in Moscow.
Issues related to the situation created as a result of Azerbaijan’s aggression in the northeastern sector of the Armenia-Azerbaijan border starting from July 12 and the recent developments that unfolded in Moscow and other cities of Russia on the backdrop of the tension on the border were discussed during the meeting.
In particular, the importance of cooperation, avoidance of possible provocations and solution to issues through combined efforts was particularly emphasized during the meeting.”