Վիեննայի Մխիթարյան միաբանությունում կայացել է 200-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ թողարկված «200 տարի-Մխիթարյանները Վիեննայում, 1811-2011» դրոշմանիշի շնորհանդեսը: Դրոշմանիշը տպագրվել է Ավստրիական փոստի կողմից 1 մլն տպաքանակով:
Դրոշմանիշի շնորհանդեսին ներկա են եղել Հայաստանի դեսպան Աշոտ Հովակիմյանը, Հայաստանում Ավստրիայի դեսպան Միխայել Փոսթլը, Կենտրոնական Եվրոպայի Հայրապետական Պատվիրակ Հոգեշնորհ Տ. Հայկազուն Ծայրագույն Վարդապետ Նաջարյանը, Ավստրիայում առաքելական նվիրակ, արքեպիսկոպոս Պետեր Շտեֆան Ցուրբրիգենը, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Հանդիպման ընթացքում Մխիթարյան միաբանության աբբահայր Հայր Պողոս Գոճանյանը ներկայացրել է Մխիթարյան միաբանության պատմությունը, Վիեննայում միաբանության հիմնումը եւ 200-ամյա ուղին:

В Венской Конгрегации Мхитаристов 12 мая состоялась презентация марки «200 лет – Мхитаристы в Вене, 1811-2011», выпущенной по случаю 200-летнего юбилея. Марка напечатана Австрийской почтой тиражом 1 миллион экземпляров.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе МИД Армении, на презентации присутствовали посол Армении Ашот Овакимян, посол Австрии в Армении Михаэль Постл, республиканский патриарший делегат в Центральной Европе, архимандрит Айказун Наджарян, делегат миссии в Австрии, архиепископ Петер Штефан Цурбриген, представители армянской общины.
В ходе встречи аббат Конгрегации Мхитаристов Погос Гочанян представил историю Конгрегации Мхитаристов, основание Конгрегации в Вене и 200-летний путь.